Obrovské trápenie sa iba prehĺbilo: Ťažká choroba, dve deti a pohreb manžela

Diana Svatoš s deťmi a zosnulým Marekom Svatošom
Diana Svatoš s deťmi a zosnulým Marekom Svatošom

COLORADO - Každý človek si nesie v živote svoj vlastný kríž a žiadny nie je ľahký. Nič na tom nezmení ani úspešná kariéra v zámorí a kopec zarobených peňazí. Marek Svatoš musel aj napriek tomu v živote často bojovať s problémami, o ktorých mnoho ľudí ani len netušilo.

Kariéra v NHL začala ako rozprávka. V sezóne 2005/06 sa radil medzi najlepších hráčov v lige. Strelil 32 gólov, pridal 18 asistencií a nebyť faktu, že v rovnakej sezóne naskočili do najlepšej hokejovej ligy sveta aj esá ako Crosby s Ovečkinom, zahral by si dokonca aj v Zápase hviezd ako jeden z najlepších nováčikov. Dobre vyzerali aj nasledujúce sezóny, lenže jeho potenciál neustále obmedzovali zranenia. Marek nebol po zdravotnej stránke takmer nikdy úplne fit. To si napokon vybralo svoju daň - kariéra v zámorí netrvala dlho. 

V sezóne 2010/11 už obliekal dres Omsku v KHL, no nebolo to ono. Nevyšiel ani následný reštart zámorskej kariéry v Nashville či Ottawe. Za tieto dva kluby odohral iba 28 stretnutí, a to bol koniec. Po ročnej pauze chvíľku (8 zápasov) bojoval aj za Slovan a kariéru ukončil symbolicky v Košiciach, ktoré ho aj vychovali. Bola to pekná rozlúčka, ktorá končila ziskom titulu.

Svatoš zavesil korčule na klinec už ako 32-ročný a odsťahoval sa do USA. Nikto presne nevie, či ešte hokej hrával, alebo to bol definitívny koniec. Faktom však je, že už počas pôsobenia v Košiciach mal na pleciach naložené viac ako bol schopný uniesť. "V kabíne ho veľmi nebolo počuť, ale robil všetko čo bolo treba. Bolo však na ňom vidieť, že ho niečo trápi. Vravel, že má vážne chorú manželku, ale viac sme nevedeli. Akonáhle skončila sezóna, tak on odišiel do Ameriky a ja som ho odvtedy viac nevidel. Celkovo o ňom potom bolo iba minimum informácií. Ani sa poriadne nevedelo, či ešte hrá alebo už skončil," povedal vtedajší tréner Košíc Anton Tomko.

Svatoš sa uzavrel do seba a v tichosti bojoval so svojimi démonmi. Kariéru mu pokazili zranenia, manželka bojuje s ťažkou chorobou a zodpovednosť mal aj za svoje dve deti. Avšak toto všetko sa skončilo tragicky. Bez známok života ho našla práve jeho žitovná láska Diana. Marek sa predávkoval liekmi, ktoré vyvolali zástavu srdca. Údajne išlo o nehodu.

Pre rodinu je to veľmi tragická udalosť, no najmä pre manželku. S ňou sa osud nemaznal už predtým, keď ju postihla zákerná choroba. Zároveň sa naplno venovala aj starostlivosti o maličké deti. No teraz je na všetko sama. S ťažkou chorobou musí bojovať ďalej. Oporu v manželovi už nemá a sama zostala aj na výchovu detí, ktorým musela oznámiť, že už otca nikdy neuvidia.


Tagy: Marek Svatoš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
facebook - Diana Block Svatos

DISKUSIA