Padáka dostal päť minút po zápase: Nepríjemnú správu mu chrstli do tváre rovno v tuneli

Jimmy Floyd HasselbainkJimmy Floyd Hasselbaink Zdroj: thesun.co.uk

NOTTINGHAM - Iba päť minút po remíze 1:1 na trávniku Nottinghamu v zápase 16. kola druhej najvyššej anglickej súťaže Championship dostal padáka Jimmy Floyd Hasselbaink, tréner futbalistov hosťujúceho tímu Queens Park Rangers.

V tuneli mu nepríjemnú novinku oznámil generálny manažér klubu Les Ferdinand a navyše mu nariadil, aby si túto informáciu nechal len pre seba. V šatni pred hráčmi aj na tlačovej besede pred novinármi mal vystupovať, akoby sa nič nestalo, píše denník The Sun. QPR potom zvestovali novinu na svojom oficiálnom webe. Hasselbaink viedol tím od decembra 2015, v 47 stretnutiach dosiahol iba 14 víťazstiev.

Štyridsaťštyriročný niekdajší obávaný holandský kanonier strávil najvydarenejšie roky aktívnej kariéry v FC Chelsea (2000 - 2004), hral tiež za Telstar, AZ Alkmaar, Atlético Madrid, Middlesbrough, Charlton či Cardiff City. Holandsko reprezentoval iba 23-krát a dal 9 gólov, lebo konkurencia v osobách takých zakončovateľov ako Dennis Bergkamp, Patrick Kluivert, Ruud van Nistelrooy či Roy Makaay bola v tom čase obrovská.

Viac o téme: Queens Park Rangers Jimmy Floyd Hasselbaink