VIDEO Tybor už pri svojom debute hrdinom Vítkovíc: Gólom rozhodol o postupe v LM

Radoslav Tybor Radoslav Tybor Zdroj: hc-vitkovice.cz

BRATISLAVA - Hokejisti Vítkovíc sa stali prvými štvrťfinalistami tohtosezónnej edície Ligy majstrov. Tím z Ostravy síce prehral v minulotýždňovom prvom súboji na ľade Liberca 0:1, no v utorok v domácej odvete zvíťazil v riadnom hracom čase 2:1, v predĺžení rozhodol o prieniku Vítkovíc medzi osem najlepších klubov v tejto súťaži slovenský útočník Radoslav Tybor.

Domáci viedli zásluhou dvoch presných zásahov Romana Szturca 2:0, no v závere skorigoval Michal Bulíř a poslal duel do predĺženia. To trvalo iba 73 sekúnd, keďže odchovanec Dukly Trenčín prestrelil hosťujúceho gólmana Willa. Zaujímavosťou je, že to bol prvý zápas Tybora za Vítkovice, do ktorých prišiel z Trenčína počas pauzy vyhradenej pre potreby reprezentačných výberov.  "Na mojej strane panuje veľká spokojnosť. Najmä s tým, že sme postúpili. Zápas som si užil, no v prvej tretine som za sebou poriadne ťahal nohy. Som rád, že som tímu mohol pomôcť k postupu," povedal Tybor pre oficiálny klubový web Vítkovíc.

Sparta Praha cestovala do Švédska s dvojgólovým mankom z domáceho duelu proti mužstvu HV71 Jönköping (2:4). U súpera však slovenskí hokejisti zariadili pohodlný triumf pražského klubu 5:0 a postup do štvrťfinále. Druhý gól Sparty dal obranca Juraj Mikuš, štvrtý Lukáš Cingeľ a piaty Andrej Kudrna. Dvadsaťpäťročný Kudrna navyše pridal asistencie pri prom a treťom presnom zásahu hostí.

Z postupu sa teší aj švédsky Linköping, ktorý po domácej remíze 1:1 zvíťazil na ľade fínskeho mužstva IFK Helsinki tesne 1:0. Postup si vybojoval aj švajčiarsky Bern, ktorý v Jyväskylä remizoval 3:3. Prvý duel sa v Berne skončil domácich víťazstvom 3:2.

Predlžovalo sa vo švédskom Växjö, kde domáci v riadnom hracom čase zdolali fínsku Lappeenrantu 3:2. Pred týždňom sa rovnaký výsledok zrodil aj na ľade SaiPy. V desiatej minúte predĺženia posunul Växjö Lakers do štvrťfinále Erik Josefsson.

V utorok sa uskutoční dovedna sedem odviet osemfinále, švajčiarsky duel medzi Zürichom a Luganom je na programe v stredu 9. novembra o 19.45 h

Výsledky odvetných zápasov osemfinále play-off hokejovej Ligy majstrov 2016/2017:

HC Vítkovice (ČR) - Bílí Tygři Liberec (ČR) 3:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:1 - 1:0) - prvý zápas 0:1, do štvrťfinále postúpili Vítkovice
Radoslav Tybor (Vítkovice) 1+0

IFK Helsinki (Fín.) - Linköping HC (Švéd.) 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) - prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpil Linköping

JYP Jyväskylä (Fín.) - SC Bern (Švaj.) 3:3 (0:1, 0:0, 2:2) - prvý zápas 2:3, do štvrťfinále postúpil Bern

Växjö Lakers (Švéd.) - SaiPa Lappeenranta (Fín.) 4:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:0 - 1:0) - prvý zápas 2:3, do štvrťfinále postúpilo Växjö

HV71 Jönköping (Švéd.) - HC Sparta Praha (ČR) 0:5 (0:1, 0:3, 0:1) - prvý zápas 4:2, do štvrťfinále postúpila Sparta