Basketbalisti Prievidze v Európe s treťou prehrou v rade, Ihring: Nemôžeme byť spokojní

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: pdbasket.tv

BUKUREŠŤ - Basketbalisti BC Prievidza prehrali v Európskom pohári FIBA tretí duel za sebou. V stredajšom stretnutí nestačili v Bukurešti na domáci tím Steaua CSM a ťahali za kratší koniec po výsledku 71:82. Slovenskému majstrovi patrí v tabuľke F-skupiny s bilanciou 1-3 posledné štvrté miesto.

Prievidza nastúpila v Bukurešti so snahou dosiahnuť druhé víťazstvo v skupine a ešte zabojovať o postup do ďalšej fázy. V úvode si však nedala pozor na výborne hrajúceho Nikolu Maleševiča, ktorý sám nastrieľal 14 z 22 bodov Steauy v prvej štvrtine. V druhej perióde však hostia spresnili streľbu, zlepšili obranu a podarilo sa im otočiť nepriaznivý stav. Do šatní napokon odchádzali s dvojbodovým náskokom.

Vyrovnaný duel pokračoval aj po zmene strán. Prievidza sa síce dostala do sedembodového trháku (42:49), ale vedenie neudržala a domáci sa do konca tretej štvrtiny dotiahli na tri body (58:61). Záverečnú časť hry však zverenci kouča Miljana Čuroviča vôbec nezvládli. Dokázali v nej streliť iba 10 bodov, inkasovali až 24 a zápas napokon prehrali 71:82. Prievidza má po štyroch zápasoch bilanciu 1-3 a ich šance na postup do ďalších bojov sú už len v teoretickej rovine.

Steaua CSM Bukurešť (Rum.) - BC Prievidza (SR) 82:71 (22:16, 15:23, 21:22, 24:10)
Najviac bodov domácich: Maleševič 25 (3 trojky), Long 17 (3 trojky, 10 doskokov)
Zostava a body Prievidze: A. Jones 17, Ihring 12, Dramičanin 11, Miljanič a Dowell po 9, Körner 6, I. Marič 5, Batina 2, Jašš 0
TH: 13/9 - 18/14, fauly: 22 - 22, trojky: 9 - 7

Miljan Čurovič, tréner Prievidze: "Zahrali sme celkom kvalitný zápas v Európskom pohári FIBA, pretože hlavne vonku sme nemali dobré stretnutia. Mrzí ma štvrtá štvrtina, kde si domáci urobili rozhodujúci náskok a kontrolovali si zápas. Nechcem sa uspokojiť s tým, že sme hrali tri štvrtiny dobre. My sme tu mohli uhrať lepší výsledok. Hádam nám náš zlepšený výkon prinesie víťazstvá v lige, ktorá je pre nás najdpostatnejšia."

Mário Ihring, rozohrávač Prievidze: "Zápas sme začali dobre, dodržiavali sme taktické veci, ktoré sme si povedali pred zápasom. Podľa mňa sme do toho dali išli naplno. V niektorých úsekoch sme vypadli, súper nás potrestal ľahkými bodmi. Nemôžeme byť spokojní po takejto prehre."

Bnei Herzlija (Izr.) - Lukoil Academic Sofia (Bul.) 84:79 (22:25, 23:18, 22:19, 17:17)

Tabuľka F-skupiny:
1. Herzlija 4 3 1 336:306 7
2. Sofia 4 3 1 327:308 7
3. Steaua 4 1 3 312:319 5
4. Prievidza 4 1 3 288:330 5

Zostávajúci program BC Prievidza v F-skupine 2. konferencie Pohára FIBA Europe 2016/2017:

16. novembra: BC Prievidza (SR) - Bnei Herzlija (Izr.)
23. novembra: BC Prievidza (SR) - Lukoil Academic Sofia (Bul.)

Viac o téme: BC Prievidza Európsky pohár FIBA Steaua CSM