Kouč Kozák má v zostave jasno: Títo hráči sa pobijú o dôležité body s Litvou

Ján Kozák
Ján Kozák

SENEC - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák bude mať pravdepodobne k dispozícii kompletný káder pre piatkový súboj proti Litve (Trnava, 20.45 h) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Predznamenal to počas štvrtkovej predzápasovej tlačovej konferencie v Senci.

"Zdravotný stav hráčov sa zlepšil. Je pravdou, že dvaja - Jano Ďurica a Ďuro Kucka - len včera absolvovali prvý tréning, ale myslím si, že obaja budú zajtra k dispozícii. Ak títo hráči budú zdravotne fit a v poriadku, som na sto percent rozhodnutý v zostave, ktorú plánujem nasadiť od prvej minúty," povedal Ján Kozák a objasnil zmenu dejiska štvrtkového oficiálneho tréningu (Senec namiesto Trnavy): "Chceme, aby ihrisko bolo v dobrom stave, preto dnes budeme trénovať tu."


Slovákom patrí po 3. kole kvalifikácie MS 5. priečka v tabuľke F-skupiny, na 2. pozíciu však majú len dvojbodové manko. V tejto eliminácii najskôr doma podľahli Angličanom (0:1), nasledovala prehra v Slovinsku (0:1) a trnavské víťazstvo nad Škótskom (3:0). Anglicko je so 7 bodmi lídrom F-skupiny, Litva a Slovinsko majú po 5 bodov, Škótsko 4 a Slovensko 3. Malta má na konte nulu.

"Naša skupina sa zdá byť dosť vyrovnaná; predpokladám, že Anglicko svojou kvalitou a silou odskočí, ale ostatné mužstvá si to medzi sebou rozdajú o druhé barážové miesto. Zatiaľ to máme vo svojich rukách, aj keď sme prehrali úvodné dva zápasy. Som trochu sklamaný, dalo sa dosiahnuť viac, ale zápas so Škótskom bol dobrý. Bolo by dobré zajtra vyhrať, ale aj súper má určité ciele. Rešpektujem silu Litvy. Myslím si však, že sila našich hráčov a ich kvalita je taká, že v prajnom prostredí to zvládneme," skonštatoval kouč SR a na margo najbližšieho oponenta doplnil: "Litovčania sú ochotní pracovať pre kolektív, majú neuveriteľne rýchly návrat do obrany. Je to disciplinované mužstvo, proti takým sa hrá ťažko. Litva išla kvalitou hore, bude to veľmi zaujímavý zápas. Nemyslím si, že budú len brániť; majú zaužívaný systém, ktorý nebudú meniť. Teším sa na ten duel." 

Pre pravého obrancu Petra Pekaríka je počínanie Litovčanov v "efku" príjemným prekvapením. "Získali päť bodov a mohli mať aj deväť, prišli o ne až v závere dvoch duelov. Zdobí ich defenzívny blok a vyrážajú do protiútokov. Ak im necháte priestor, sú veľmi silní na lopte," vyhlásil zadák Herthy Berlín a dodal: "Žiadny kvalifikačný zápas nie je jednoduchý, ako som spomínal, Litva má kvalitu a bude chcieť u nás bodovať. My chceme zvíťaziť, potrebujeme body, ak chceme pomýšľať na postup. Optimálny scenár by bol, ak by sme sa čo najrýchlejšie dostali do vedenia. Dôležitá bude aj trpezlivosť, možno budeme bránku súpera obliehať 90 minút a gól príde až v 92. minúte. Pôjdeme však za naším cieľom." 

Slováci uzavrú rok 2016 prípravným duelom na pôde Rakúšanov (v utorok 15. 11. o 20.45 h vo Viedni na Štadióne Ernsta Happela). Tréner SR informoval aj o svojich zámeroch v súvislosti s uvoľnením niektorých opôr pred duelom vo Viedni a potvrdil príchod krídelníka Alberta Rusnáka z národného tímu do 21 rokov: "Naznačil som, že viacerí hráči, ktorí sú najviac vyťažení a požiadali o to, aby nemuseli absolvovať druhý zápas, že im vyjdem v ústrety. Chcem dať príležitosť aj ďalším hráčom. Dávam však vážnosť aj prípravnému súboju vo Viedni. Albert Rusnák - s ním som už počítal, ale aby aj niečo odohral - proti Litve by tak nebolo - tak sa bude hlásiť po piatkovom stretnutí a bude k dispozícii na Rakúsko." 

Predpokladaná základná zostava Slovenska proti Litve: 
Kozáčik - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Hubočan - Škriniar, Kucka - Mak, Hamšík, Weiss - A. Nemec 


Tagy: Ján Kozák Slovensko Kvalifikácia na MS 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA