VIDEO Český súper nemal so Slovanom zľutovanie: Derby prinieslo poriadnu gólovú nádielku

Slovan v derby neuspel
Slovan v derby neuspel

NYMBURK - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali jednoznačne 0:6 v českom Nymburku s hráčmi FK Jablonec vo štvrtkovom prípravnom zápase. "Belasí" už po úvodnej štvrťhodine mali dvojgólové manko, v 52. min prehrávali 0:4.

Účastník najvyššej českej dlhodobej súťaže v závere pridal ďalšie dva presné zásahy. Nenastúpil útočník slovenskej reprezentácie do 21 rokov Adam Zreľák, ktorý v septembri prestúpil zo Slovana práve do Jablonca, zotavuje sa po dlhodobom zranení.

Slovanu v Nymburku chýbalo viacero opôr, pre povinnosti vo svojich národných mužstvách chýbalo sexteto Kornel Saláta, Seydouba Soumah, Tamás Priskin, Aleksandar Čavrič, Dominik Greif, Marek Rigo. Pre zdravotné problémy absentovali Cléber Silva Nascimento, Vukan Savičevič, Patrik Pinte, Milan Rundič a Boris Sekulič. Viacero absencií už pred zápasom hlásil aj český súper. 

FK Jablonec (ČR) - ŠK Slovan Bratislava 6:0 (3:0) - hralo sa v českom Nymburku
Góly: 52. a 82. Tecl, 3. M. Doležal, 13. Bazal, 32. Martin Pospíšil, 83. Tichý 

Základná zostava Slovana: Krnáč - Ligeon, Laczkó, Vernon De Marco Morlacchi, Burnet - De Kamps, Antálek - S. Šefčík, F. Ďuriš, De Sa - Chinedu

Tréner Slovana Ivan Vukomanovič: „Bol to zlý zápas, v zlých poveternostných podmienkach a na ťažkom teréne. V týchto podmienkach nám prípravný duel nepadol vhod a je mi veľmi ľúto, že sme utŕžili vysokú prehru. Máme za sebou zápas na zabudnutie, nevyšlo nám totiž prakticky nič. Navyše ma mrzia zranenia dvoch hráčov. Jedným z nich je veľmi dôležitý hráč Joeri de Kamps, ktorý veľmi skoro striedal a uvidíme, koľko dní bude mimo. Zranil sa aj mladík Samuel Antálek, ten tiež musel predčasne odísť z ihriska. Situácia sa komplikuje tým, že Vukan Savičevič, ktorý s nami do Nymburku ani necestoval, je taktiež zranený a možno bude nutná operácia. Takže nám možno znovu vypadnú stredoví hráči. Vysoká prehra nie je dobrá ani pre morálku v tíme, zvlášť v čase, keď sa nám lige darí. Musíme sa skonsolidovať, navrátiť si pozitívnu atmosféru a už teraz sa koncentrovať na ďalšie ligové zápasy. Blíži sa záver jesene a budeme potrebovať každého jedného hráča, aby sme vybojovali čo najviac bodov.“


Tagy: FK Baumit Jablonec ŠK Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA, skslovan.com
Foto:
fkjablonec.cz

DISKUSIA