VIDEO Messi lamentoval po brazílskej facke: Toto už nemôžeme zopakovať, nefungovalo to!

Sklamaný Lionel Messi
Sklamaný Lionel Messi

BELO HORIZONTE - Tieň spomienky na krutý výprask s Nemeckom (1:7) ani návrat Lionela Messiho do zostavy súpera nezastavili futbalistov Brazílie pred natiahnutím víťaznej série na 5 zápasov v juhoamerickej kvalifikácii o postup na MS 2018.

Z historického hľadiska sa zrodilo 44. víťazstvo Brazílie nad Argentínou popri 38 prehrách a 25 remízach. Predchádzajúci vzájomný zápas rovnako v rámci kvalifikácie MS 2018 sa pred rokom v Argentíne skončil 1:1. "Ak by hral Neymar pred dvoma rokmi proti Nemecku, určite by sme neprehrali 1:7. S ním by sme mali viac sebavedomia čeliť nemeckej výzve," povzdychol si fanúšik Eric Angelo. Na doplnenie: Neymar v semifinále MS 2014 nehral pre zranenie. 

"Šampióni sú späť," skandovali na konci zápasu brazílski fanúšikovia v Belo Horizonte. "Messimu sme nedali priestor na hru. V tomto zápase sme nezahrali dobre len v útoku, ale aj v defenzíve," uviedol brazílsky stredopoliar Renato Augusto.

 Tréner Brazílie Tite po stretnutí naznačil, že jeho zverenci do bodky splnili taktické pokyny, ktoré sa dotýkali aj znepríjemnenia hry Messimu. "V hre Argentíny sme sa zamerali viac na ľavú stranu, aby nemal Messi možnosť pracovať s loptou. Ak sme ho ihneď dostúpili, mali sme uľahčenú situáciu, pretože druhá strana bola preplnená a nemal komu odovzdať loptu," uviedol Tite. Messi bol po stretnutí sklamaný: "Musíme toho veľa zmeniť. To, čo sme predviedli a ako sme hrali, v ďalších zápasoch nemôžeme zopakovať. Vôbec to nefungovalo."


Tagy: Lionel Messi Brazília Neymar Argentína Renato Augusto

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA