VIDEO Veľké prekvapenie na ľade majstra, Martin takmer šokoval oceliarov

Peter Lichanec (vľavo) a Ján Semorád (uprostred) z HK Poprad oslavujú gólPeter Lichanec (vľavo) a Ján Semorád (uprostred) z HK Poprad oslavujú gól Zdroj: SITA

NITRA - Posledný tím tabuľky hokejovej Tipsport ligy HK Poprad prekvapujúco zvíťazil hladko 5:2 na ľade majstrovskej Nitry v piatkovom stretnutí 18. kola. Podtatranci už v 15. min viedli 3:0, a hoci sa domácim podarilo v druhej tretine znížiť na rozdiel jediného gólu, v poslednej časti hry nevyrovnali a inkasovali ešte dvakrát. O plný bodový zisk hostí sa postaralo päť rôznych strelcov. Obhajca tipsportligového titulu prehrali tretí duel v sérii.

HK Nitra - HK Poprad 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Góly: 33. J. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (P. König, Milam) - 6. Lichanec (Štrauch, Semorád), 8. Štrauch (Lichanec, Krempaský), 15. B. Rapáč (Troliga, Kurali), 43. Krempaský (Lichanec), 60. Zagrapan
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše M. Versteeg 10 min osobný trest - Abramov 5+DKZ za napadnutie, Lichanec 10 min osobný trest, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozodovali: Lokšík, M. Novák - Krajčík, Výleta, 2541 divákov

Nitra: Michal Valent (15. Foltán) - Milam, M. Versteeg, Pupák, Mezei, P. König, Ordzovenský, Piačka, F. Kuzma - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - S. Chalupa, L. Paukovček, M. Bene

Poprad: Šúrek - Lubor Pokovič, Š. Fabian, Dinda, J. Brejčák, R. Suchý, Kurali, Krempaský, Bagin - Kroták, Mlynarovič, Abramov - Lapšanský, Zagrapan, Henderson - B. Rapáč, Troliga, D. Bondra - Semorád, Lichanec, Štrauch

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Vstup do zápasu sme jednoducho prespali a nemali sme adekvátny pohyb, nasadenie a tlak do brány, aký by sme mali mať hlavne doma. Hráči si musia uvedomiť, že aj keď hráme doma, tak tie ostatné mužstvá sem neprídu a neporazia sa sami zato, že prišli do Nitry. Za stavu 3:0 je to veľmi ťažké otáčať, aj keď sme sa dostali späť do zápasu. Potom sme však dostali dva nešťastné góly. Tretí a štvrtý sme dostať nemuseli. Ani z vyložených šancí sme dnes nestrieľali góly, takže sme prehrali a je to škoda doma stratiť body, aj keď Poprad hral veľmi dobre, dobre korčuľoval a bol obetavý. Veľké množstvo striel zblokovali, čiže si o ten kúsok viac išli za tým a priklonilo sa to na ich stranu.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Pre mňa to bol prvý zápas pri popradskom mužstve. Nevedel som čo bolo dovtedy. Od pondelka som sa vrátil trochu predčasne, aby sme mali aspoň 4-5 dní na prípravu mužstva dať im nejaký systém a tvar. Teraz sa nepozerám na výsledok, aj keď som veľmi rád, že sme získali tri body, ale hlavne z emocionálneho hľadiska je to pre tím také strčenie dopredu. Hra bola vyrovnaná a ja si myslím, že Nitra má veľmi kvalitné mužstvo. My sme aj so šťastím dali tie prvé tri góly. Hrali sme veľmi veľa oslabení, ktoré nám zobrali sily. Som veľmi rád, že sme dokázali ustáť tlak, ktorý Nitra mala. Veľmi ma mrzí ten faul, ktorý spravil náš hráč na Slováka a verím, že mu nič vážne nebude.“

Martin po problémoch so žltačkou s bodom proti Košiciam

Hokejisti Martina sa po dlhej pauze spôsobenou žltačkou v piatok vrátili do tipsportligového kolotoča - a celkom úspešne. Hoci proti favorizovaným Košiciam prehrávali po I. tretine 0:3, v zostávajúcom čase sa im najmä zásluhou dvoch gólov a asistencie ruského útočníka Sergeja Korostina podarilo vyrovnať a dotiahnuť duel do samostatných nájazdov. V nich už boli úspešnejší hostia zásluhou Mareka Bartánusa. Martinčania do piatka hrali naposledy v nedeľu 16. októbra v Banskej Bystrici (2:6) ešte v rámci 13. kola, potom prišla správa o výskyte infekčného ochorenia.

MHC Martin - HC Košice 3:4 po sam. nájazdoch (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Korostin (J. Tabaček, Heizer), 37. Korostin (J. Tabaček, P. Koyš), 57. Heizer (Korostin, P. Koyš) - 13. L. Nagy (M. Dudáš, Boltun), 18. L. Nagy, 20. Michel Miklík (Boltun, L. Nagy), rozhodujúci sam. nájazd: M. Bartánus
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše L. Nagy (Košice) 5+10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Synek, 1750 divákov

Martin: Corbeil - M. Dvořák, J. Tabaček, Brňák, Salija, Pulli, Michalčin, M. Leško, Pacalaj - P. Koyš, Heizer, Korostin - Surovka, Galamboš, J. Markovič - Kadura, Murček, Pokrivčák - Jurášek, Dokšin, R. Varga

Košice: Kopřiva - Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, L. Matejka, E. Šedivý, Pavúk - L. Nagy, Boltun, Michel Miklík - M. Bartánus, J. Milý, Bicek - P. Bartoš, Suja, Spilár - Tibor Varga, R. Hruška, T. Hričina - T. Klíma

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Hrali sme po takmer mesiaci a tak chlapcom nemôžem nič vyčítať, napriek tomu, že naša hra v prvej tretine bola neslaná-nemastná. Po našich chybách sme trikrát inkasovali. Od druhej tretiny hráči plnilo to, čo sme  si v kabíne povedali. Boli sme potom aktívnejší a prinajmenšom vyrovanným súperom silným Košiciam. Ku cti našim hráčom patrí, že sa za nepriaznivého stavu nepoložili, a že sme si nakoniec vybojovali cenný bod. Veľmi dobrý zápas odohral Korostin, ktorý strelil dva góly a pridal aj asistenciu."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Dnešné strenutie bolo veľmi bojovné a dramatické až do konca. V prvej tretine sme boli aktívnejší a po zásluhe sme viedli 3:0. Domáci sa potom zlepšili v druhej tretine strelili dva góly a v tretej vyrovnali. Všetko sa rozhodlo v nájazdoch a vďaka Bartánusovi sme nakoniec zvíťazili."

Liptovský Mikuláš otočil vývoj vo Zvolene

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili na ľade Zvolena 4:3 po predĺžení v piatkovom zápase 18. kola Tipsport ligy 2016/2017. Hostia zaostávali po I. tretine 0:2, ešte v 52. min rovnako o dva góly 1:2, ale zásluhou veteránov Mareka Urama a Juraja Faitha sa im podarilo vyrovnať. V 40. sekunde predĺženia potom rozhodol o druhom bode pre Liptákov Matúš Sukeľ. Nováčik súťaže sa drží na lichotivom 5. mieste tabuľky.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Góly: 4. McGregor (B. Mráz), 8. J. Žilka (Martin Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) - 23. M. Sukeľ (M. Uram, Kriška), 52. M. Uram (Makovský), 59. J. Faith (Rudolf Huna, M. Uram), 61. M. Sukeľ
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, Kollár, 1155 divákov

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, Hraško, Andersons, Valenta, Plechanov, M. Ivan, Habšuda, Hataš - McGregor, B. Mráz, Klhůfek - Puliš, P. Zuzin, J. Majdan - J. Žilka, L. Jurík, Martin Ďaloga - Halama, Jakubík, S. Petráš

Liptovský Mikuláš: Križan - M. Šiška, Mezovský, Makovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, J. Faith - Kabáč, Stümpel, Števuliak

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: "Po dobrom vstupe do zápasu sme inkasovali, súper strelil v druhej tretine kontaktný gól a začali sme sa báť o výsledok. V tretej tretine asi stratou koncentrácie a po našej ľahkovážnosti prišiel trest, súper vyrovnal a v predĺžení sme sa nevyhli systémovej chybe. Škoda, tento zápas sme mali vyhrať."

Róbert Spišák, tréner L. Mikuláša: "Úvod sme nezachytili, súper nás zatlačil a robili sme veľa chýb. Od druhej tretiny sme začali hrať našu hru, udržali sme puk v útočnom pásme, no pribrzdili nás oslabenia. V tretej tretine sme sa skoncentrovali na to, aby sme vyrovnali a aj keď sme prehrávali o dva góly, po preskupení formácii sme napokon v predĺžení vyhrali."

Nové Zámky uspeli v Trenčíne

Český útočník Tomáš Pitule z trestného strieľania v 63. min rozhodol o víťazstve Nových Zámkov na ľade Trenčína 3:2 v piatkovom zápase 18. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Hostia mali v 16. min dvojgólový náskok, o zmazanie ktorého sa v drese "vojakov" postarala dvojica so skúsenosťami zo severoamerickej NHL Peter Ölvecký, Marcel Hossa. Trenčania však nevyhrali už päť duelov v sérii a v tabuľke sú stále šiesti, Novozámčania so zápasom k dobru o jeden bod pod nimi.

HK Dukla Trenčín - HC Nové Zámky 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 20. Ölvecký (Sojčík, L. Kozák), 26. Marcel Hossa (R. Dlouhý, Holenda) - 9. Cardwell (Saarinen, Bahenský), 16. Dubec (Čaládi, Martin Chovan), 63. Pitule (tr. strieľanie)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rohodovali: Goga - Kacej, Orolín, 2073 divákov

Trenčín: Chábera - L. Kozák, Drgoň, Obšut, Holenda, Bohunický, Hatala, Šefčík, Jáchym - Sojčík, Ölvecký, J. Gašparovič - R. Dlouhý, Síkela, Marcel Hossa - Veilleux, Šimun, T. Sýkora - D. Hudec, J. Švec, Briestenský

Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Ďurčo, Sucharda, Martin Chovan, Mäkinen - Bahenský, Brabenec, Saarinen - L. Hvila, Kytnár, Michal Hudec - M. Paulovič, Pitule, Fábry - R. Lelkeš, Čaládi, Dubec

Josef Turek, tréner Trenčína: „V prvej tretine sme z množstva striel dali iba gól. V druhej tretine sme vyrovnali, mali sme ďalšie šance. V závere šiel Marcel Hossa sám na bránu. V predĺžení sme boli slabším tímom a hostia brali body. Chýbal nám v zápase zranený Gašparovič. S celkovým výkonom tímu nemôžem byť spokojný.“

Július Pénzeš, tréner Nových Zímkov: „Bolo vidno, že sa hrá po dlhšej prestávke. Oba tímy zo začiatku hrali opatrne. V zápase šlo o veľa. Nám sa dva razy podarilo skórovať. Škoda, že sme dvojgólové vedenie nedokázali udržať. Záver bol o jednom góle. Viac šťastia sme mali my. Chlapcom patrí vďaka za to, že bojovali o dva body.“

Bezzubí vlci nestačili na baranov

Vedúci tím tabuľky hokejovej Tipsport ligy HC ‘05 iClinic Banská Bystrica potvrdil úlohu favorita v piatkovom zápase na ľade Žiliny, kde triumfoval presvedčivo 6:2. Hostia viedli už v 9. min 2:0, v polovici duelu už bolo rozhodujúcich 5:1. Skúsený útočník Tomáš Surový sa na plnom zisku "baranov" podieľal 4 kanadskými bodmi (1+3). Banskobystričania sú so 46 bodmi na čele súťaže, druhí Košičania so zápasom k dobru ich majú o štyri menej.

MsHK Doxxbet Žilina - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Góly: 12. J. Jurík (Marek Hovorka, P. Mikuš), 40. Marek Hovorka (L. Handlovský, Denis Rehák) - 4. Wishart (Truchno), 9. Buc (T. Surový, Hickmott), 16. Maione (Buc, T. Surový), 29. T. Surový (Kubka, Buc), 30. Róth (Bezúch), 48. Maione (Hickmott, T. Surový)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Bednár, Gajan, 1195 divákov

Žilina: T. Tomek (30. Mikoláš) - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž - J. Jurík, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, Rogoň - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, E. Švec

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Róth, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Truchno, Lunter - Lamper, M. Češík, Matoušek - Bezúch, Tamáši, R. Tománek

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. O výsledku rozhodli dva momenty, naša nepremenená šanca za stavu 1:2 a zbytočný faul Stupku, kedy sme museli hrať v trojici a dostali sme gól. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, bola silnejšia na puku, v osobných súbojoch a v takejto forme to chcelo na jej zdolanie nadštandardný výkon všetkých našich hráčov, ktorý však neprišiel. Dostali sme lacné góly a keď prehrávate o dva góly s takýmto súperom, veľmi ťažko sa zápas dá zvrátiť. Pre nás to bola veľká škola do ďalších zápasov."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Videli sme dobrý zápas vo vysokom tempe, najmä prvé dve tretiny. Šance boli na oboch stranách, dostali sme sa do vedenia a súper musel otvoriť hru, v ktorej sme využili okienka. V tretej tretine sme si výsledok postrážili, podali sme veľmi dobrý výkon proti kvalitnému súperovi. Sme spokojní s výkonom aj s výsledkom."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Nitra MHC Martin