VIDEO Chorváti v šlágri zdolali Island, Španieli a Taliani sa pohrali so súpermi

Chorvátski hráči oslavujú úvodný gólChorvátski hráči oslavujú úvodný gól Zdroj: TASR/AP

ZÁHREB - V sobotňajšom šlágri európskej zóny kvalifikácie MS 2018 zvíťazili futbalisti Chorvátska nad Islandom 2:0. Skóre duelu dvoch účastníkov EURO 2016 otvoril v 15. minúte Marcelo Brozovič, ktorý sa presadil ľavačkou spoza šestnástky.

Hostia hrali so zverencami Anteho Čačiča v poli vyrovnanú partiu, ale vo finálnej fáze nenašli pokoj a rozvahu. V nadstavenom čase definitívne zmaril bodové nádeje Islanďanov Brozovič, ktorý sa tentoraz presadil pravačkou po sóle.

Duel I-skupiny na záhrebskom štadióne Maksimir sa hral v komornej kulise pred prázdnymi tribúnami. Chorváti si proti Islandu odpykali zvyšok trestu za nešportové správanie svojich fanúšikov, ktorí počas zápasu s Kosovom kričali protisrbské heslá. V ďalšom súboji I-skupiny zaznamenali Turci prvé víťazstvo v bojoch o šampionát v Rusku, v Antalyi zdolali nováčika na medzinárodnej futbalovej scéne Kosovo 2:0 po zlepšenom výkone v druhom polčase.

Gruzínsko pod taktovkou slovenského trénera Vladimíra Weissa iba remizovalo 1:1 s Moldavskom. Gruzínci majú po štyroch kolách na konte chudobné dva body. V ďalšom stretnutí D-skupiny Rakúsko podľahlo 0:1 Írsku, ktoré sa s desiatimi bodmi usadilo na čele tabuľky. Práve Rakúšania budú posledným súperom slovenskej reprezentácie v tomto kalendárnom roku, prípravný duel je na programe v utorok 15. novembra o 20.45 SEČ vo Viedni.

V G-skupine potvrdili Španielsko a Taliansko pozíciu favoritov. Španieli v Granade zdolali Macedónsko 4:0, "squadra azzurra" si po identickom triumfe vezie tri body z lichtenštajnského Vaduzu. Obaja giganti majú na konte zhodne 10 bodov, tretí je s deviatimi Izrael, ktorý zvíťazil na pôde oslabeného Albánska presvedčivo 3:0.

G-skupina:
GRANADA
Španielsko - Macedónsko 4:0 (1:0)
Góly: 34. Velkoski (vlastný), 63. Vitolo, 84. Monreal, 85. Aduriz

ELBASAN
Albánsko - Izrael 0:3 (0:1)
Góly: 18. Zahavi (z pok. kopu), 66. Einbinder, 84. Atar, ČK: 17. Dijmsiti, 55. Berisha (obaja Albánsko)