VIDEO Depay spasiteľom Holandska na pôde outsidera, Švajčiari zostávajú stopercentní

Memphis Depay a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiMemphis Depay a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Holandska vyhrali v nedeľňajšom dueli európskej zóny kvalifikácie MS 2018 na ihrisku Luxemburska 3:1. O triumfe rozhodli až po zmene strán a v tabuľke A-skupiny tak poskočili na druhú priečku s trojbodovým mankom na lídra Francúzsko.

Holanďania čakali na pôde outsidera na prvý gól do 36. minúty, keď sa zblízka presadil Arjen Robben. Domáci ale odpovedali ešte do prestávky, po faule Joshuu Breneta v pokutovom území premenil nariadenú penaltu Maxime Chanot. Väčší pokoj na kopačky hostí priniesol až zásah Memphisa Depaya v 58. minúte a ten istý hráč v závere potvrdil náskok svojho tímu. V druhom zápase vyhrali Bulhari doma nad Bieloruskom 1:0.

Na čele B-skupiny sú naďalej bez straty bodu Švajčiari. V nedeľu si v Luzerne podľa očakávania poradili s Faerskými ostrovmi 2:0. Po necelej polhodiny hry sa gólovo presadil Eren Derdiyok, skóre spečatil sedem minút pred koncom Stephan Lichtsteiner. Maďari zvládli úlohu favorita v Budapešti, nad Andorrou vyhrali hladko 4:0.

V H-skupine si do tabuľky pripísal prvé body Cyprus, ktorý v Nikózii zdolal Gibraltár 3:1.

Zostávajúci nedeľňajší program:
Portugalsko - Lotyšsko (Faro/Loulé, 20.45)

Cyprus - Gibraltár 3:1 (1:0)
Góly: 29. Laifis, 65. Sotiriou, 87. Sielis - 51. Casciaro, ČK: 80. Olivero-Mascarenhas (Gibraltár) po druhej ŽK