Bero proti Rakúsku cíti šancu: Bude to len na mne, čo na ihrisku ukážem

Matúš BeroMatúš Bero Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Stredopoliar tureckého Trabzonsporu Matúš Bero si dosiaľ pripísal dva štarty v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Premiéru absolvoval 27. mája 2016 vo víťaznom medzištátnom prípravnom dueli proti Gruzínsku (3:1), keď figuroval v základnej zostave a odohral 79 minút.

V piatkovom úspešnom stretnutí v Trnave s Litvou (4:0) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska nastúpil oporný pilier slovenskej "dvadsaťjednotky" v záverečnej 90. minúte a na trávniku vystriedal Vladimíra Weissa. "Duel bol z našej strany fantastický. Chalani ho skvele rozbehli, dobre sme sa na nich pripravili a v prvom polčase za stavu 3:0 bolo prakticky po zápase. Zvyšok stretnutia sme si užívali," vrátil sa ešte k súboju s pobaltským tímom 21-ročný rodák z Ilavy (nar. 6. septembra 1995).

Zverenci trénera Jána Kozáka uzavrú tento kalendárny rok v utorok 15. novembra od 20.45 h medzištátnym prípravným duelom vo Viedni proti domácemu Rakúsku. Keďže z pôvodného 23-členného kádra avizovane uvoľnil po dueli s Litvou kormidelník A-mužstva SR šesť vyťažených opôr (Matúš Kozáčik, Martin Škrtel, Ján Ďurica, Juraj Kucka, Marek Hamšík, Róbert Mak) a spomedzi náhradníkov povolal "len" reprezentanta výberu do 21 rokov Alberta Rusnáka mladšieho, pre Matúša Bera je tu reálna možnosť tretieho štartu v najcennejšom drese. "Ja od toho nič neočakávam. Cítim však, že proti Rakúsku by pre mňa tá šanca mohla prísť. Bude to len na mne. Sústredím sa na to, čo ja na ihrisku ukážem. A to je to najdôležitejšie," uviedol univerzálny futbalista, ktorý by chcel prispieť k úspešnej zápasovej derniére slovenskej reprezentácie v kalendárnom roku 2016. "Rakúsko je výzva pre každého jedného hráča. Do utorňajšieho stretnutia pôjdeme všetci s cieľom užiť si ho a ukázať, čo je v nás. Verím, že taká tímovosť, ako v piatkovom súboji proti Litve, bude aj teraz s Rakúskom. Keď sa tak stane, môžeme pomýšľať na úspech aj v tomto poslednom tohtoročnom dueli vo Viedni," dodal Matúš Bero.

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Matúš Bero