Manažér Bory upozorňuje: Budeme viac ako len tímom Petra Sagana!

Peter Sagan a Ralph Denk
Peter Sagan a Ralph Denk

FLORENCIA - Nemecký tím Bora Hansgrohe dal o sebe v posledných mesiacoch výrazne vedieť najmä angažovaním slovenského majstra sveta Petra Sagana, na ktorého sa aj v budúcom roku budu upierať zraky všetkých fanúšikov cyklistiky. Manažér tímu Ralph Denk však v najnovšom rozhovore poznamenal, že to nebude len o Tourminátorovi.

"Bude tam skupina jazdcov z bývalého Tinkoffu ale mojim cieľom je vytvoriť jeden tím. Nie len tím Bora a tím Sagan. Chcem vytvoriť Bora - Hansgrohe, to je moja práca," povedal Denk v rozhovore pre VelonNews. Sagan bude určite veľkou zbraňou na jasné klasiky a pravdepodobne na Tour de France. Denk však vysvetlil, že jeho tím má ambície aj inde. "Bude to všetko len o Peťovi? Nie. Máme aj iné ciele na veľkých grand tour, kde môžu dosiahnuť na pódium Leopold König alebo Rafael Majka."

"Máme tiež Emanuela Buchmanna, čo je veľmi talentovaný nemecký jazdec a mojim cieľom bude rozvíjať jeho schopnosti," podotkol. 


Mohlo by vás zaujať: 7 zaručených tipov, ako prežiť jesenný a zimný chlad na bajku


Iný pohľad ponúkol Scott Thwaites, ktorý od budúcej sezóny prestupuje práve z Bory do celku Dimension Data. "Sagan je na inej úrovni. Môže vyhrať 20 pretekov za rok. Všetko sa zmení, keď príde do tímu a všetko sa bude točiť okolo neho. Ak nie ste vrchár, je jasné že budete pomocníkom Sagana." 

Aj v sezóne 2017 by sa na podujatiach cyklistickej WorldTour, čiže akejsi "prvej ligy", malo predstaviť 18 profesionálnych tímov. Je medzi nimi aj nemecká Bora-Hansgrohe  a tiež nováčik na scéne Bahrain-Merida, kde prestúpil okrem iných taliansky "žralok" Vincenzo Nibali. 


Tagy: Peter Sagan Ralph Denk Bora Hansgrohe

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter - BORA – ARGON 18Overený účet

DISKUSIA