VIDEO Slovan si pripísal cenný skalp: Na domácom ľade zdolal fínsky Jokerit

Na snímke spokojná striedačka Slovana po strelení gólu počas stretnutia hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit HelsinkiNa snímke spokojná striedačka Slovana po strelení gólu počas stretnutia hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšom domácom zápase KHL nad Jokeritom Helsinki 2:1. V tabuľke Západnej konferencie im patrí stále 12. priečka s 38 bodmi, fínsky tím figuruje na ôsmom mieste a na konte má o sedem bodov viac. Zverenci trénera Miloša Říhu pokračujú v domácej trojázapasovej sérii vo štvrtok o 17.00 h, keď privítajú Dinamo Riga. Zakončia ju v sobotu o 17.30 h s Dinamom Minsk.

Najprv pohrozili hostia a Brust musel už v prvej minúte zasahovať po tvrdej strele Salminena. Na druhej strane vyslali propagačné pokusy Jeglič a Musatov, no úvod inak veľa vzruchu nepriniesol. Prvú veľkú šancu mal domáci Chipchura, no jeho prudká strela z ľavého kruhu sa iba obtrela o žŕdku Zapolského bránky. Ďalšia príležitosť Slovana sa už skončila gólom, aj keď si ho rozhodcovia museli poriadne overiť na videu. Cheechoo v 12. minúte šikovnou kľučkou obišiel protihráča, nakorčuľoval si pred bránku, kde ho natlačili na Zapolského a obaja skončili v bránke, ešte predtým však stihol Smoleňák doklepnúť puk za čiaru - 1:0. "Belasých" gól nabudil a v ďalších minútach niekoľkokrát pohrozil. Od 16. minúty si zahrali aj prvú presilovku, ale Jokerit sa ubránil. Počas početnej výhody mal šancu Cheechoo, po nej sa strhla šarvátka a rozhodcovia poslali na trestnú po dvoch hráčoch z oboch mužstiev.

Slovan odštartoval druhé dejstvo ďalšou presilovku, no bez úspechu. Svoju prvú v zápase nepremenili ani hostia, ale tú druhú v 30. minúte už áno. Jaakola poslal pred bránku strieľanú prihrávku, tá adresáta nenašla, no k puku sa ako prvý dostal Huhtala a pohodlne ho zasunul do odkrytej bránky - 1:1. Domáci mohli ísť opäť do vedenia o dve minúty neskôr. Jeglič so Švarným sa dostali do prečíslenia dvaja na jedného, druhý menovaný si hodil puk na bekhend, ale nedokázal ho nadvihnúť nad Zapolského betón. Záver druhej tretiny rozkúskovali vylúčenia na oboch stranách, ale ďalší gól nepadol.

Platilo to aj v 41. minúte, keď napol sieť Kulda, no domáca lavička si vyžiadala videozáznam a ten potvrdil, že šanca Jokeritu prišla po ofsajdovej pozícii. V 45. minúte pálil z pravého kruhu Wirtanen a Brust sa musel poriadne natiahnuť. Hostia mali v týchto chvíľach viac z hry aj v ďaka zbytočnému vylúčeniu Meszároša. Jokerit sa usadil v pásme a vypracoval si niekoľko dobrých šancí, no vynikol Brust. Najmä pri tutovke Joensuua. Slovan si v záverečnej desaťminútovke zahral dve presilovky a v 58. minúte rozhodol o svojom triumfe, keď sa v druhej presadil Cheechoo - 2:1.

hlasy po zápase:
Miloš Říha, tréner Slovana: "Súhlasím s tým, že to bol zaujímavý zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Ja som však videl tú ofsajdovú situáciu úplne inak, ten hráč sa prevážil na ľavú nohu a tú mal v útočnom pásme, takže som si vyžiadal video. Podľa mňa to nebol iba centimeter. Aj ja som si chce zobrať niekoľkokrát 'challenge', ale neumožnili mi to, takže asi tam sú nejaké pravidlá, kedy sa to dá. Ale tých sporných situácií tam bolo naozaj veľa. Som rád, že sa k nám dnes priklonilo šťastie a pomôže nám to mentálne."

Jukka Jalonen, tréner Jokeritu: "Gratulujem Slovanu k výhre. Bol to veľmi zaujímavý zápas, mali sme dosť šancí, ale dali sme len jeden gól. Nie je zvyčajné, aby bolo v jednom zápase toľko sporných, veľmi tesných situácií pri góloch. Podľa mňa natlačil Cheechoo nášho brankára do bránky a gól nemal platiť. Náš druhý gól, o ktorom sme si mysleli, že platí, zase neuznali. Možno to bol jednocentimetrový ofsajd a to môže niekto len ťažko určiť. Dvakrát som si chcel zobrať trénerský 'challange', no neumožnili mi to. Asi dobre nepoznám pravidlá. Táto prehra je pre nás ťažká."

Viac o téme: Jokerit Helsinki HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: športky, SITA