VIDEO Suverénny Petrohrad sa opäť utrhol z reťaze: Deväťgólový uragán v Astane!

SKA Petrohrad si pripísal ďalšie vysoké víťazstvoSKA Petrohrad si pripísal ďalšie vysoké víťazstvo Zdroj: Twitter - SKA Ice Hockey Club

MOSKVA - Hokejisti Amuru Chabarovsk podľahli v utorňajšom dueli KHL doma Sibiru Novosibirsk 3:4 po nájazdoch a prehrali tak už siedmy zápas v sérii. O triumfe hostí rozhodol v rozstrele Sergej Šumakov.

Červená hviezda Kchun-lun podľahla v ďalšom stretnutí Avangardu Omsk na domácom ľade 3:4. Domácim nepomohla ani asistencia Martina Bakoša, ktorý v 59. minúte pripravil gól Brettovi Bellemoreovi. Pre 26-ročného krídelníka to bol šiesty kanadský bod v prebiehajúcom ročníku KHL, v doterajšom priebehu strelil v šestnástich zápasoch tri góly a na rovnaký počet asistoval. Jeho krajan Tomáš Marcinko v utorok nebodoval.

Suverénny líder Západnej konferencie SKA Petrohrad si pripísal ďalšie vysoké víťazstvo. Barys Astana doma rozdrvil 9:0, pod čo sa hetrikom podpísal Jevgenij Dadonov a štyrmi kanadskými bodmi Iľja Kovaľčuk (1+3). SKA natiahol sériu bez prehry na 15 zápasov a vedie tabuľku Západnej konferencie s 10-bodovým náskokom pred CSKA Moskva.

Amur Chabarovsk - Sibir Novosibirsk 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. Byvaľcev, 47. Zohorna, 54. Kondratiev - 12. Beľakov, 20. Šalunov, 24. a rozhodujúci sam. nájazd Šumakov

Admiral Vladivostok - Metallurg Novokuzneck 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Tkačov, 31. Zemčonok, 61. Višnevskij - 18. Semionov, 59. Komaristyj

Červená hviezda Kchun-lun - Avangard Omsk 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Góly: 3. Veličkin, 44. Rau, 59. Bellemore (M. BAKOŠ) - 10. Burdasov, 28. Martynov, 29. Michejev, 39. Sobotka

Severstaľ Čerepovec - Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 7. Kagarlickij - 11 a 50. Ľudučin, 43. Chlystov

CSKA Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 13. Ničuškin, 30. Žarkov

HK Soči - Metallurg Magnitogorsk 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Góly: 3. Zaripov, 17. Tereščenko, 18. Denis Kazionov, 49. Moziakin, 51. Chabarov

SKA Petrohrad - Barys Astana 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)
Góly: 2., 10., 16. a 42. Dadonov, 5. a 26. Plotnikov, 3. Vojnov, 23. Gusev, 52. Kovaľčuk

Spartak Moskva - Traktor Čeľabinsk 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Radil - 58. Klimontov, rozhodujúci sam. nájazd: D. Roy

Víťaz Podoľsk - Dinamo Moskva 3:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Afinogenov, 19. Makejev, 20. A. Nikulin - 3. Rybakov, 43. Kutejkin, 48. I. Nikulin, rozhodujúci sam. nájazd: Rybakov

Viac o téme: SKA Petrohrad Barys Astana
  • Zdroj: TASR, SITA