Toto by hokeju na Liptove mohlo pomôcť: Poslanci schválili tučnú dotáciu pre MHK 32

Gólové oslavy hokejistov Liptovského MikulášaGólové oslavy hokejistov Liptovského Mikuláša Zdroj: mhk32lm.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši schválilo dotáciu 50-tisíc eur pre Mestský hokejový klub 32 Liptovský Mikuláš. Prostriedky sa majú použiť na prevádzku klubu - dopravu licencovaným prepravcom, nákup výstroja, dresov, na odmeny rozhodcom, činovníkom boxu časomeračov, stravné, ubytovanie na majstrovské zápasy, odmeny pre trénerov a hráčov, mzdy a odvody zamestnancov klubu.

V auguste zastupiteľstvo zobralo na vedomie, že v prípade kúpy licencie od ŠHK 37 Piešťany bude potrebné zo strany mesta zvýšiť prostriedky do MHK 32. Odhad bol na úrovni 80 000 až 90 000. Prvých 30 000 schválili poslanci na zastupiteľstve 20. októbra. 

Klub MHK 32 Liptovský Mikuláš k 31. októbru tohto roka eviduje záväzky vo výške 175-tisíc eur. Z toho takmer 121-tisíc predstavujú záväzky voči dodávateľom a viac ako 35-tisíc eur sú záväzky voči hráčom ŠHK 37 Piešťany z titulu prevzatia dlhu pri kúpe licencie pre najvyššiu hokejovú ligu zo strany mikulášskeho klubu. Piešťanským hokejistom by mali prostriedky vyplatiť podľa splátkového kalendára do konca tohto roka. Pohľadávky sú vo výške 113-tisíc eur. Vyplýva to z informatívnej správy o stave záväzkov a pohľadávok, ktorú na piatkovom rokovaní predniesol predseda predstavenstva MHK 32 Ivan Droppa. Klub eviduje v účtovníctve aj pôžičku 20 000 eur. MHK 32 Liptovský Mikuláš by mal podľa predloženej správy od spoločnosti Pro Hokej dostať v tomto ligovom ročníku 78 166 eur. Pro Hokej má pod palcom slovenskú extraligu. 

Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši zároveň schválilo primátora Jána Blcháča za kandidáta do predstavenstva akciovej spoločnosti MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zároveň navrhlo dozornej rade z predstavenstva odvolať Ivana Lániho. Novým členom dozornej rady sa má stať Ľubomír Balco. Dozorná rada bude mať šesť členov.

Viac o téme: MHK 32 Liptovský MIkuláš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: mhk32lm.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články