Keď Jágr debutoval, polovica hráčov Toronta ešte nežila: Vtedy by nedostali šancu!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

TORONTO - Jaromír Jágr odohral svoj prvý zápas v NHL 5. októbra 1990. Center Toronta Nazem Kadri, s ktorým sa dnes česká legenda stretla na lade sa narodil o deň neskôr a to vo svojich 26 rokoch patrí k tým starším v kabíne Maple Leafs.

Začínajúca hviezda NHL Auston Matthews má len 19, William Nylander o rok viac. Celkovo až tucet hráčov Toronta sa narodilo neskôr, ako Jágr debutoval v najprestížnejšej hokejovej lige sveta. "Veľa mladých hráčov hrá teraz v lige a využili svoju šanceu V tých rokoch bolo tiež veľa dobrých hráčov, ale šancu nedostali," povedal Jágr v rozhovore.

Jágrovi sa to však podarilo a v drese Pittsburghu zažiaril už ako 18 ročný. Teraz už je takmer samozrejmosť, že mladí hráči dostávajú vo svojich tímoch priestor. "Ak ste vtedy neboli draftovaný do piateho miesta, nemyslím že by ste dostali šancu zahrať si prvý rok. Hrá sa veľmi zmenila. Vtedy ste museli byť starší a skúsenejší, aby ste si zaslúžili väčšie peniaze. To isté bolo so šancou, bolo to iné," myslí si tretí najproduktívnejší hráč histórie NHL. 


Tagy: Jaromír Jágr Toronto Maple Leafs

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA