VIDEO D. Streda pokrstila nový štadión triumfom nad majstrom, Trnava uspela v Prešove

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS TrenčínFC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín Zdroj: fcdac.sk

DUNAJSKÁ STREDA - Prvý zápas na novom štadióne a víťazstvo nad úradujúcim slovenským šampiónom. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda pokrstili svoju MOL arénu v sobotňajšom stretnutí 16. kola Fortuna ligy 2016/2017 triumfom nad AS Trenčín 2:0, ktorý im zabezpečili góly Živkoviča a B. Ľuptáka zo záverečnej dvadsaťminútovky duelu.

Dunajská Streda sa po 210 dňoch vrátila domov a opäť sa mohla predstaviť na vynovenom štadióne. V 17. minúte sa po prihrávke Brašeňa k strele dostal Sarr, ale tento pokus obetavo zablokoval Skovajsa. Prvých dvadsať hýrili aktivitou domáci hnaní dopredu početnou diváckou kulisou. V 24. minúte po centri Živkoviča pokusy Sarra a Živkoviča zneškodnil brankár Trenčína Šemrinec. Najväčšia šanca hostí prišla v 31. minúte, ale Janga z ľavej strany mieril vedľa. V 36. minúte po obrovskej šanci domácich Kontár trafil hlavičkou žrď.

Aj druhý polčas začali lepšie domáci a v 50. minúte po centri Živkoviča hlavičkoval vedľa Sarr. V 59. minúte pohrozili aj hostia, Kvocera centroval na Paura, ktorý hľadal Jangu. V druhom dejstve sa majster snažil viac útočiť, ale bez výsledku. V 72. minúte padol prvý gól zápasu a vôbec prvý gól v novej DAC Aréne, keď po prihrávke Vidu tvrdou strelou skóroval Živkovič – 1:0. Po úvodnom góle sa hostia snažili vyrovnať, ale do vyloženej šance sa nedostali. V nadstavenom čase Dunajská Streda pridala ďalší presný zásah, do čierneho trafil Ľupták – 2:0. Dunajská Streda tak pokrstila nový štadión víťazstvom.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 16. kolo - sobota:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 2:0 (0:0)
Góly: 72. Živkovič, 90.+ B. Ľupták, ŽK: 56. K. Vida, 71. Pambou, 85. Slávik - 63. Šemrinec, 83. Paur, rozhodovali: Sedlák - Ádám, Kováč, 6394 divákov

Zostavy:
Dunajská Streda: Slávik - Živkovič, Kwin, T. Huk, Brašeň (37. Németh) - Pambou - Štepanovský (90. Meszároš), Kontár, K. Vida, Sarr - B. Ľupták
Trenčín: Šemrinec - Šulek, Skovajsa (80. Nwofor), Kleščík, Lawrence - Reuben Gabriel, Paur - Kalu, Halgoš (46. Kvocera), Aliko Bala (48. Udeh) - Janga

Trnava víťazne v Prešove

Futbalisti Spartaka Trnava čiastočne odčinili zahanbujúcu prehru 0:7 zo Žiliny, keď v 16. kole Fortuna ligy naplno zabodovali na trávniku 1. FC Tatran Prešov. Po bezgólovom polčase sa Trnavčania dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Jirku a Tambeho. Tatran znížil vzápätí Bartekom, ale gólovú poistku pridal v nadstavenom čase striedajúci Mikovič. Spartak sa v tabuľke posunul na 5. miesto.

1. FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 1:3 (0:0)
Góly: 72. Bartek - 47. Jirka, 65. Tambe, 90.+ Mikovič, ŽK: 34. P. Jacko, 57. M. Petko, 63. P. Katona, 82. Ashiru, 86. Micherda - 40. Čögley, 80. Martin Tóth, ČK: 86. Kačala (Prešov), rozhodovali: I. Kružliak - E. Weiss, P. Bednár, 1865 divákov

Zostavy:
Prešov: Talian - M. Petko (67. Micherda), Bartek, Dzurík, Streňo - D. Leško, P. Jacko, D. Keresteš (61. J. Rolinc), Kačala - P. Katona - Ashiru
Trnava: A. Jakubech - Janso, Hladík, Godál, Čögley - Greššák, Martin Tóth (90. Richnák) - Jirka (68. Mikovič), E. Halilovič (90.+ Dubec), Čonka - Tambe

Podbrezová rozhodla už v I. polčase

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová si upevnili 2. pozíciu vo Fortuna lige 2016/2017, keď v sobotňajšom stretnutí 16. kola získali tri body na Zemplíne. Podbrezovčania rozhodli o svojom triumfe nad domácim Michalovčanmi už do prestávky, keďže v prvom polčase skóroval Šafranko a dvakrát sa presadil Breznaník. Útočník MFK Kunca v druhom dejstve len kozmeticky zmiernil prehru na konečných 1:3, po ktorej jeho mužstvo zostalo v tabuľke na 7. mieste.

MFK Zemplín Michalovce - ŽP Šport Podbrezová 1:3 (0:3)
Góly: 69. Kunca - 26. a 35. Breznaník, 5. P. Šafranko, ŽK: 77. Breznaník, 89. Migaľa (obaja Podbrezová), rozhodovali: Ježík - Balko, Pozor, 1562 divákov

Zostavy:
Michalovce: Kira - Koscelník, Podhorin, Sipľak, Kristi Qose - T. Sedlák (46. Grič) - I. Žofčák (46. Kushta), S. Danko, E. Mensah, Ivan Kotora (80. Regáli) - Kunca
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, P. Vajda, L. Djordjevič - Kupčík, Podio - P. Šafranko, K. Kuzma (79. Kochan), Breznaník (85. Migaľa) - Opoku Bernadina (53. Viazanko)

Zlaté Moravce-Vráble triumfovali prvýkrát od konca júla

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble prerušili negatívnu dvanásťzápasovú sériu bez víťazstva, ktorá trvala od 30. júla. Vtedy sa tešili z trojbodového zisku proti majstrovskému Trenčínu. V sobotňajšom stretnutí 16. kola Fortuna ligy dokázali triumfovať na ihrisku FK Senica 3:1, keď skóre naklonili na svoju stranu po zmene strán a prestrihli šnúru siedmich prehier za sebou. Napriek tomu zostávajú zverenci trénera Juraja Jarábka, ktorá absolvoval v Senici víťaznú premiéru, na poslednom mieste v tabuľke, pričom znížili svoj odstup na predposledný Prešov na tri body.

FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:3 (1:1)
Góly: 10. Pillár - 5. Bariš, 49. Orávik (z pok. kopu), 79. Oliveira, ŽK: 33. Kopičár, 40. A. Delgado, 63. Weriton - 24. M. Boszorád, 28. Karlík, 71. Bariš, rozhodovali: A. Somoláni - Benko, D. Hrčka

Zostavy:
Senica: Šulla - J. Kosorin, Březina, Pillár, A. Delgado (80. I. Gončar) - P. Varga (60. Guillermo López), Kopičár - Ebwelle (52. S. Mráz), Pirulo, Weriton - Turyna
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - M. Boszorád, Pintér, Karlík (29. Kapor), M. Pastva - Obročník - Orávik, Bariš, Oliveira, Gešnábel (59. Jesus Konnsimbal) - Guilavogui (46. Válovčan)

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín FC DAC 1904 Dunajská Streda 1. FC Tatran Prešov
  • Zdroj: TASR, SITA