Hossa dvojnásobným hrdinom Chicaga: VIDEO Sám proti trom neľútostne zavesil!

Marián Hossa páli na bránuMarián Hossa páli na bránu Zdroj: profimedia.sk

VANCOUVER - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa rozhodol víťazným gólom o triumfe Chicaga v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Vancouvru 4:3 po predĺžení. Pre tridsaťsedemročného krídelníka to bol už jedenásty presný zásah v prebiehajúcej sezóne, celkovo nazbieral v 18 dueloch 17 bodov. Obranca Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k triumfu Bostonu na domácom ľade nad Winnipegom 4:1.

Strelecká pohoda slovenského hokejového útočníka Mariána Hossu v NHL je čoraz citeľnejšia. V piatok Hossa gólom 2:23 min pred koncom zápasu rozhodol o triumfe Chicaga v Calgary 3:2 a o deň neskôr si to zopakoval v predĺžení na ľade Vancouveru. Lídri Západnej konferencie Blackhawks prehrávali po dvoch tretinách u momentálne jedného z najslabších tímov súťaže 0:3, napokon z toho bolo víťazstvo 4:3. Hossa v záverečnej minúte predĺženia prebral puk ešte pred červenou čiarou, elegantne sa zbavil jedného z protihráčov, našiel si streleckú parketu a prekonal Jacoba Markströma. Tešil sa po jedenásty raz v sezóne a v tabuľke kanonierov NHL je už tretí za 12-gólovou dvojicou Patrik Laine, Sidney Crosby.

Čoskoro 38-ročný Hossa (nar. 12. 1. 1979) dosiahol v 18 zápasoch 17 bodov (11+6) a je suverénne najproduktívnejším Slovákom v NHL. Pre porovnanie, vlani čakal skúsený krídelník na desiaty gól sezóny do 6. februára. Aktuálne má staroľubovnianský rodák v dlhodobej časti NHL na konte 510 gólov a 1254 bodov. Z ostatných siedmich zápasov neskóroval iba raz - proti Winnipegu (prehra 0:4). Hossov krajan a spoluhráč Richard Pánik raz vystrelil a skončil aj s dvomi pluskami a 3 "hitmi".

Skvelý zápas má za sebou aj obranca Zdeno Chára. Kapitán Bostonu dvomi asistenciami prispel k víťazstvu svojho tímu nad Winnipegom 4:1. Chára odkorčuľoval 22:26 min, okrem asistencií jednu strelu zblokoval a bol aj na trestnej lavici. Vyhlásili ho za prvú hviezdu. Útočník hostí Marko Daňo sa do štatistík produktivity nezapísal.

Z deviateho víťazstva v sezóne sa teší Peter Budaj. Slovenský brankár výrazne prispel k víťazstvu Los Angeles nad New Jersey 4:2, keď pochytal 21 z 23 striel súperových hráčov a mal úspešnosť 91,3%. Radosť z triumfu svojho tímu má aj Andrej Sekera z Edmontonu. Slovenský obranca síce nebodoval v súboji na ľade Dallasu, ale hostia víťazstvom 5:2 prerušili sériu piatich prehier. Mladučký kapitán Oilers Connor McDavid sa zaskvel hetrikom, svojím prvým v profikariére. Predtým neskóroval v desiatich zápasoch. Ani jeden z gólov nebol výsledkom jeho kreativity na ľade, skôr to bolo o tom, že bol v správny čas pri odrazených pukoch a v jednom prípade dokonca pomohol puku do vlastnej bránky obranca Stars John Klingberg.

"Strelil som tri šťastné góly. Je to smiešne, keď sa to deje takýmto spôsobom. Máte stopercentné šance a nepadne vám to, potom sa len postavíte a už to tam ide. Zvláštne, ale som šťastný, že som prelomil sériu bez gólov," uviedol Connor McDavid na webe NHL.

Hokejisti Tampy Bay zvíťazili na ľade Philadelphie 3:0 a ich ruský brankár Andrej Vasilevskij si pripísal druhý shutout v sérii. Skóre duelu otvoril v prvej tretine Tyler Johnson v presilovej hre. V druhom dejstve poslal hostí do dvojgólového vedenia Ondřej Palát. Na konečných 3:0 upravil v záverečnej časti Jonathan Drouin. "Blesky" uspeli vo štvrtom stretnutí po sebe.

Philadelphia - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 15. T. Johnson (Killorn, Filppula), 28. Palát (Namestnikov), 45. Drouin (Palát)

Los Angeles - New Jersey 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 4. 25. Martinez (Dowd, Setoguchi), 39. Pearson, 41. J. Carter (Toffoli, Doughty), 60. Muzzin (King) - 4. J. Moore (Boucher, Smith-Pelly, 58. Lappin (Parenteau, B. Bennett)
Peter Budaj (Los Angeles) odchytal 60 minút, kryl 21 z 23 striel, úspešnosť 91,3%

Vancouver - Chicago 3:4 po predĺž. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Góly: 14. L. Eriksson (Bärtschi, Hutton), 38. Horvat (Burrows), 39. Sutter (H. Sedin, D. Sedin) - 43. Panarin (P. Kane, B. Campbell), 45. Hinostroza (Kempný), 56. Hartman (Hinostroza), 65. Marián Hossa (Keith, Hinostroza)
Marián Hossa odohral 17:40 min, 1 gól, 4 strely, 1 zblokovaná strela, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 11:59 min, 1 strela, 2 plusky, 3 "hity"

Dallas - Edmonton 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 36. Eaves, 37. Jamie Benn (Klingberg, Spezza) - 3. McDavid, 12. Pittlick (Caggiula, Hendricks), 26. Klefbom (Slepyšev, Draisaitl), 27. McDavid (Puljujärvi, Benning), 47. McDavid (Puljujärvi, Slepyšev)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:36 min, 1 pluska

Boston - Winnipeg 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 23. Beleskey (Morrow, D. Moore), 32. Marchand (Chára), 37. Bergeron (Beleskey, Chára), 42. Schaller (Krug, Czarnik) - 58. Lowry (Laine, Enström)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:26 min, 2 asistencie, 1 strela, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, 2 trestné minúty, prvá hviezda - Marko Daňo (Winnipeg) odohral 15:10 min, 4 "hity"

Buffalo - Pittsburgh 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Carrier (Fedun), rozhodujúci nájazd C. O´Reilly - 46. Crosby (Kunitz, Malkin)

Montreal - Toronto 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 16. Byron (S. Weber, Radulov), 21. Galchenyuk (Radulov, S. Weber) - 28. W. Nylander (Komarov, Matthews)

Ottawa - Florida 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Pageau (Turris, Dzingel) - 1. Jágr (Barkov, Yandle), 12. J. Jokinen (Barkov, Jágr), 36. Marchessault (Demers, Trocheck), 50. Mackenzie (Jágr)

Arizona - San Jose 3:2 po predĺž. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 2. Rieder (Martinook), 28. Domi (Hanzal, DeAngelo), 62. Hanzal (Goligoski, Vrbata) - 41. Pavelski (Braun, Vlasic), 51. Wingels (Nieto, Schlemko)

St. Louis - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 24. Perron (Bowmeester, Schwartz), 48. Brodziak (Upshall), 52. Tarasenko (Fabbri) - 29. Ribeiro (C. Smith, P.K. Subban)

Minnesota - Colorado 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Góly: 9. Coyle (Spurgeon, Suter), 27. Graovac (Brodin, Dumba) - 44. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 47. Söderberg (Iginla, Rantanen), 50. MacKinnon (Beauchemin, E. Johnson)

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks