VIDEO Žilina potvrdila líderskú pozíciu: V šlágri úspešná na kopaniciach

Radosť hráčov z MŠK ŽilinaRadosť hráčov z MŠK Žilina Zdroj: SITA

MYJAVA - Futbalisti MŠK Žilina potvrdili líderskú pozíciu aj v nedeľňajšom šlágri 16. kola Fortuna ligy 2016/2017, keď uspeli na ihrisku Spartaka Myjava 2:1. Žilinčania sa po bezgólovom polčase dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Vavra, ktorý ešte v I. polčase nepremenil pokutový kop, a Škvarku. Domáci znížili a vykresali nádej aspoň na remízu v 83. min gólom Kukoľa, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Myjavčania čakajúci na plný bodový zisk už štyri zápasy zostali v tabuľke štvrtí, Žilinčania zvýšili svoj náskok na čele na 7 bodov.

Líder tabuľky mal od úvodu stretnutia územnú prevahu a po prvý raz ohrozil domácu bránu v 8. min., keď k žrdi namieril Škvarka. Myjavčania chceli ťažiť z kontier, v 15. min. sa po jednej črtala sľubná situácia, ale Bílovského prihrávka na Kolára bola pridlhá. V 28. min. si úlohy vymenili, Bílovský sa ocitol v čistej šanci, ale bránu netrafil. Kopaničiari boli vzadu pozorní a Žilinu do šancí nepúšťali. Až prišla 41. min., keď sa na trávniku v pokutovom území ocitol Špalek a kopala sa penalta. Hruška vystihol Vavrovi smer strely a dokázal loptu vytesniť mimo brány.

Aj po zmene strán pohrozili ako prví hostia, keď v 52. min. zakončil z veľkého uhla Hlohovský a o dve minúty z podobnej pozície aj Holúbek. Domáci kontrovali v 57. min., keď na Mehremičov center len tesne nedosiahol Kolár. V 59. min. sa menilo skóre zápasu, zo strednej vzdialenosti napriahol Vavro a jeho prudký projektil skončil v sieti – 0:1. "Šošoni" mali v 66. min. výhodu priameho kopu, Škvarka poslal loptu tesne nad bránu. V 70. min. vymyslel Kóňa zaujímavú prihrávku na Kukoľa, ktorého strelu vyrazil Volešák. O minútu využili Žilinčania kontru, na jej konci bol Škvarka, ktorý zvýšil na 2:0 pre hosťujúci tím. V 83. min. sa podarilo Kopaničiarom znížiť, keď najskôr trafil Kóňa do žrde, no odrazená lopta sa dostala ku Kukoľovi, ktorého strelu sa od brvna napokon odrazila za bránkovú čiaru – 1:2.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 16. kolo - nedeľa:

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:2 (0:0)
Góly: 83. Kukoľ - 59. Vavro, 71. Škvarka, ŽK: 41. Kolár, 45. Bílovský, 64. Černáček, 74. L. Beňo - 41. Škvarka, 90. Mabouka, rozhodovali: Vnuk - T. Somoláni, Galo, 1056 divákov

Zostavy:
Myjava: Matúš Hruška - L. Beňo, Černáček, P. Pavlík, Machovec - T. Kóňa, Marček (75. P. Sládek) - Kukoľ, Bílovský (82. Duga), Mehremič (63. Brigant) - Ľ. Kolár
Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro, Králik, Holúbek - Káčer, Iván Santiago Díaz, Škvarka - Špalek, Haskič (80. Vallo), Hlohovský

Viac o téme: Spartak Myjava MŠK Žilina
  • Zdroj: TASR, SITA