VIDEO Boj o Miláno nespoznal víťaza: Bod pre Inter ratoval v závere Perišič

AC Miláno - Inter MilánoAC Miláno - Inter Miláno Zdroj: SITA

RÍM- V úvodnom nedeľňajšom zápase 13. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazila Sampdoria Janov, v základnej zostave s Milanom Škriniarom, nad Sassuolom 3:2. Hostia viedli po góloch Federica Ricciho a Antonina Ragusa v 74. min už 2:0. Sampdoria však v závere zápasu predviedla dokonalý obrat, keď v rozpätí jednej minúty vyrovnala po presných zásahoch Fabia Quagliarellu a Luisa Muriela.

Druhý menovaný následne v prvej minúte nadstaveného času z pokutového kopu zabezpečil pre janovský klub 3 body.

Atalanta Bergamo zvíťazila nad AS Rím 2:1, keď víťazný gól strelil v v záverečnej minúte riadneho hracieho času z pokutového kopu Franck Kessie. Atalanta, ktorá natiahla šnúru víťazstiev na päť zápasov, sa v tabuľke posunula na 5. miesto pred SSC Neapol.

Druhý rímsky klub Lazio zvíťazil nad FC Janov 3:1. Nováčik Serie A Crotone prehral na svojom ihrisku s FC Turín 0:2 a v tabuľke mu patrí posledné miesto. Fiorentina vďaka dvojgólovým strelcom Josipovi Iličičovi s Federicom Bernardeschim vyhrala na pôde Empoli 4:0.

AC Miláno si v mestskom derby podelilo body s Interom po remíze 2:2. Od 58. minúty pritom vyhrávalo 2:1, keď sa dvakrát presadil španielsky stredopoliar Suso. Bod pre Inter ratoval v 92. minúte Ivan Perišič. V drese AC odohral celý duel slovenský reprezentant Juraj Kucka, ktorý v 22. minúte videl ŽK.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 13. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Sampdoria Janov - Sassuolo 3:2 (0:0)
Góly: 84. Quagliarella, 85. a 90.+ Muriel (druhý z pok. kopu) - 64. Ricci, 74. Ragusa
Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas a v 30. min dostal ŽK

Atalanta Bergamo - AS Rím 2:1 (0:1)
Góly: 62. Caldara, 90. Kessie - 40. Diego Perotti (z pok. kopu)

Lazio Rím - FC Janov 3:1 (1:0)
Góly: 11. Anderson, 58. Biglia (z pok. kopu), 66. Wallace - 52. Ocampos, ČK: 90. Orbán (Janov)

AC Miláno - Inter Miláno 2:2 (1:0)
Góly: 43. a 58. Suso - 53. Candreva, 90.+ I. Perišič