Říha má zdatnú konkurenciu: Kanadský tréner po zápase so Slovanom naložil rozhodcom

Miloš Říha a Craig WoodcroftMiloš Říha a Craig Woodcroft Zdroj: Koláž Športky

BRATISLAVA - Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) ponechala v platnosti trest pre hlavného trénera klubu Dinamo Minsk Craiga Woodcrofta.

Štyridsaťšesťročný Kanaďan po záverečnom klaksóne dostal od arbitrov trest do konca duelu za to, že ich verbálne napadol a správal sa nešportovo. Spomenutá komisia navyše naparila Woodcroftovi aj nešpecifikovanú pokutu. Informáciu priniesol oficiálny web KHL. Svojou ostrou kritikou na adresu rozhodcov je dobre známy aj tréner Miloš Říha.

Celý incident sa odohral v sobotňajšom víťaznom stretnutí na ľade Slovana Bratislava. Belasí proti bieloruskému tímu neuspeli a pripísali si prehru 1:2.

Oba tímu bojujú o postupovú pozíciu do play off, navyše Minsk v závere odolával veľkému náporu Slovana. Po zápase a výhre však zostal spokojnejší kanadský tréner Dinama Minsk. "Slovan je veľmi dobre pripravený tím. Snažili sme sa v úvodných dvoch tretinách prekvapiť, dvakrát sa nám to podarilo. Ak by duel trval ešte dve minúty, možno by sme si vedenie už neudržali. Chlapci to, našťastie, zvládli, ukázali svoj charakter," dodal Woodcroft.

Viac o téme: Miloš Říha HC Slovan Bratislava HC Dinamo Minsk Craig Woodcroft
  • Zdroj: SITA, športky