VIDEO Kozáčik neveril vlastným očiam: Za chrbát mu zapadla táto parádička

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

RÍM - Hoci to pre český klub bolo bolestivé, športovo treba uznať, že hetrik Edina Džeka a parádna rabona Diega Perottiho boli pre futbalového fanúšika skvostom. Plzeň si v ďalšej fáze Európskej ligy s určitosťou nezahrá, no na pôde lídra AS Rím bojovala ako lev. Výsledok 1:4 však zmazal akúkoľvek postupovú matematiku.

Predovšetkým tretí gól domácich bol z kategórie fantastických, no zároveň náhodných. Osem minút pred koncom sa do tesnej blízkosti Kozáčikovej bránky dostal Diego Perotti, ktorý chcel centrom nájsť jedného zo spoluhráčov. Vzhľadom na skóre sa odhodlal vyskúšať takzvanú rabonu. Brániaci Aleš Matějů loptu jemne tečoval, čo mohlo zmiasť slovenského brankára. Lopta totiž zapadla za jeho chrbát a hosťom bolo jasné, že s výsledok 1:3 už za pár zostávajúcich minút nič neurobia.

Samotný strelec gólu iba neveriacky krútil hlavou a športovo priznal, že jeho úmyslom nebolo streliť gól, ale centrovať.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AS Rím Matúš Kozáčik Diego Perotti
  • Zdroj: športky