Kukumberg hrdinom na ľade vedúceho Třinca, ani dva góly obrancu Kováčika Komete nestačili

Kukumberg zariadil triumf Mountfieldu na ľade vedúceho TřincaKukumberg zariadil triumf Mountfieldu na ľade vedúceho Třinca Zdroj: mountfieldhk.cz

PRAHA - V piatkovom zápase 24. kola najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazili hráči HC Olomouc nad Zlínom 3:1 a po piatich prehrách v rade sa tešili z plného bodového zásahu.

Hradec Králové zdolal lídra súťaže z Třinca na jeho ľade 4:3 po predĺžení. O rozhodujúci gól sa postaral v 62. minúte slovenský útočník Roman Kukumberg.

O víťazstve úradujúcich majstrov z Liberca nad Kometou Brno 4:3 rozhodlo až predĺženie. Hosťom, v drese ktorých debutoval útočník Michel Miklík, nestačili k výhre ani dva góly slovenského obrancu Jozefa Kováčika.

Třinec – Hradec Králové 3:4 pp (2:2, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 4. Petružálek (ŠPIRKO), 19. Marosz, 38. Marosz (DRAVECKÝ) – 12. Červený, 17. Džerinš, 31. Köhler (RYBÁR), 62. KUKUMBERG

Olomouc – Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 8. Ostřížek, 37. Laš, 48. Herman – 41. Bukarts

Chomutov – Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 21. Vondrka, 27. SKOKAN (VALACH) – 49. Hyka

Plzeň – Karlove Vary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Svoboda, 33. Lev, 60. Kubalík – 14. Davídek (HARANT)

Liberec – Kometa Brno 4:3 pp (1:3, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 15. Jelínek (RADIVOJEVIČ), 22. Vitásek (JÁNOŠÍK), 48. Svačina, 63. Lakatoš (BARTOVIČ) – 6. a 9. KOVÁČIK, 4. Zohorna

Pardubice – Vítkovice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 12. a 39. Tomášek, 55. Rolinek

Sparta Praha – Litvínov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 40. Hlinka, 51. Kumstát, 52. ČAJKOVSKÝ

Viac o téme: Roman Kukumberg Michel Miklík Jozef Kováčik