VIDEO+FOTO Bayern to v boji o titul nebude mať jednoduché: Vydali sme zo seba všetko, ale ...

Víťazné oslavy futbalistov LipskaVíťazné oslavy futbalistov Lipska Zdroj: dierotenbullen.com

FREIBURG - Nováčik nemeckej futbalovej Bundesligy RB Lipsko zostáva aj naďalej na čele tabuľky. V piatkovom stretnutí 12. kola zvíťazil nad Freiburgom 4:1 a natiahol svoju víťaznú sériu už na sedem stretnutí.

Skóre stretnutia otvoril už v druhej minúte hosťujúci Naby Keita, Freiburg však dokázal odpovedať presným zásahom Floriana Niederlechnera. V ďalšom priebehu sa presadili už len hráči Lipska, do polčasu pridali dva presné zásahy. V druhom polčase spečatil deviate víťazstvo tímu v sezóne Marcel Sabitzer. "Videli sme zrelý výkon tímu. Momentálne je príjemné sledovať ako sa družstvu darí," povedal po zápase športový riaditeľ Lipska Ralf Rangnick.

Freiburg doplatil na nevyužité šance najmä v druhom polčase. "Lipsko odohralo vynikajúci zápas. Veľmi si veria. Vydali sme zo seba všetko, ale Lipsko má väčšiu kvalitu," citovala agentúra DPA pozápasové slová Niederlechnera.

Lipsko rozdrvilo ďalšieho súpera Galéria fotiek (13) Zdroj: dierotenbullen.com

Nováčik a priebežný líder tabuľky vyhral už siedme stretnutie za sebou, na čele má šesťbodový náskok pred Bayernom Mníchov. Úradujúci šampión má však k dobru sobotňajší zápas s Bayerom Leverkusen. Freiburgu patrí v neúplnej tabuľke dvanásta pozícia.