VIDEO Liverpool síce vyhral, ale prišiel o Coutinha. Londýnske derby ovládla Chelsea

Eden Hazard v súboji o loptu Eden Hazard v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Liverpool v sobotňajšom zápase 13. kola Premier League zvíťazil 2:0 nad Sunderlandom. Zverenci Jürgena Kloppa však zaplatili za výhru vysokú daň, keď v priebehu prvého polčasu prišli o zraneného špílmachera Philippa Coutinha, ktorý opustil ihrisko na nosidlách.

Liverpool pripravila o priebežné prvé miesto londýnska FC Chelsea, ktorá v mestskom derby zdolala Tottenham 2:1 a vedie poradie so ziskom 31 bodov. Skóre otvoril hosťujúci Christian Eriksen, ale Pedro stihol ešte do polčasu vyrovnať. Víťazný gól strelil krátko po zmene strán Victor Moses.

Ďalšie body v domácej súťaži stratil Leicester City. Obhajca titulu remizoval s nováčikom z Middlesbrough 2:2. Remízu pre domácich zachránil v nadstavenom čase druhého polčasu Islam Slimani, ktorý premenil pokutový kop.

Gólové hody videli diváci vo Swansea, kde domáci zdolali Crystal Palace 5:4. Hrdinom City bol Fernando Llorente, ktorý dvoma gólmi v nadstavenom čase druhej polovice rozhodol o výhre.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

FC Chelsea - Tottenham 2:1 (1:1)
Góly: 45. Pedro Rodríguez, 51. Moses - 11. Eriksen

Burnley - Manchester City 1:2 (1:1)
Góly: 14. Marney - 37. a 60. Agüero

Hull - West Bromwich 1:1 (0:1)
Góly: 72. Dawson - 34. McAuley
Dušan Kuciak (Hull City) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Leicester - Middlesbrough 2:2 (1:1)
Góly: 34. Mahrez (z pok. kopu), 90.+ Slimani (z pok. kopu) - 13. a 71. Negredo

Liverpool - Sunderland 2:0 (0:0)
Góly: 75. Origi, 90.+ Milner (z pok. kopu)

Swansea - Crystal Palace 5:4 (1:1)
Góly: 66. a 68. Fer, 90.+ a 90.+ F. Llorente 36. Sigurdsson - 19. Zaha, 75. Tomkins, 82. Cork (vlastný), 84. Benteke

Viac o téme: Chelsea Londýn Tottenham Hotspur Leicester City Liverpool FC
  • Zdroj: TASR, SITA