VIDEO Bayern zdolal Leverkusen, Borussia prekvapivo nestačila na Frankfurt

Hráči Dortmundu opúšťajú trávnik po ich prehre s Frankfurtom vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy Eintracht Frankfurt - Borussia DortmundHráči Dortmundu opúšťajú trávnik po ich prehre s Frankfurtom vo futbalovom zápase nemeckej Bundesligy Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund Zdroj: TASR

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund nepotvrdili kvalitnú formu z predchádzajúcich zápasov a v sobotňajšom dueli 12. kola nemeckej Bundesligy prehrali na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 1:2. Domáci triumfovali zásluhou gólov Szabolcsa Husztiho a Harisa Seferoviča, za BVB strelil svoj trinásty gól v sezóne Pierre-Emerick Aubemeyang.

Borussia po ďalšej strate bodov stráca na vedúce Lipsko už deväť bodov. Kontakt s Lipskom si udržal mníchovský Bayern. Obhajca titulu potvrdil úlohu favorita a Bayer Leverkusen zdolal doma 2:1. Po vyrovnanom prvom polčase strelil víťazný gól Mats Hummels, ktorý sa v 56. minúte presadil hlavou po rohovom kope. Bavori znížili manko na lídra súťaže na rozdiel troch bodov.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)
Góly: 30. Alcantara, 56. Hummels - 35. Calhanoglu

Frankfurt - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Góly: 46. Huszti, 79. Seferovič - 77. Aubameyang

Hamburg - Brémy 2:2 (2:2)
Góly: 3. a 28. Gregoritsch - 14. Bartels, 45. Gnabry

Ingolstadt - Wolfsburg 1:1 (1:0)
Góly: 31. A. Jung - 78. D. Caligiuri