VIDEO Hurá, Gáborík je späť! Marián si odkrútil sezónny debut, Kings zdolali Chicago

Marián Gáborík Marián Gáborík Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík si v noci na nedeľu odkrútil súťažný debut v prebiehajúcej sezóne NHL. Po dvojmesačnej prestávke, ktorú vyplnila liečba zlomenej nohy, naskočil do duelu svojho tímu Los Angeles proti Chicagu a tešil sa z víťazstva 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 62. minúte Jeff Carter.

Vedenie kalifornského klubu stiahlo Gáboríka z listiny zranených hráčov len niekoľko hodín pred stretnutím so Chicagom a podľa lakingsinsider.com nebolo isté, či doň reálne naskočí. Kouč LA Darryl Sutter pred zápasom zdôraznil: "Najskôr musí hráč na sto percent povedať, či je pripravený, potom musíme to isté urobiť my."

Aj preto povolal hlavný kormidelník na rozkorčuľovanie pred duelom dvoch hráčov navyše. V prípade, že by ho Gáborík neabsolvoval, do hry by išiel Kyle Clifford. Tridsaťštyriročný krídelník napokon nastúpil na zápas základnej časti NHL prvýkrát od 12. februára. Vtedy si poranil koleno a do súťažného kolotoča sa vrátil až v 1. kole play off proti San Jose, ktorému Kings neskôr podľahli 1:4 na zápasy. Nohu si zlomil v závere Svetového pohára 2016.

Hokejisti Toronta zvíťazili doma nad Washingtonom 4:2 a ukončili trojzápasovú sériu prehier vo Východnej konferencii. Víťazný gól strelil po 22 sekundách tretej tretiny Auston Matthews a po 13-zápasových suchotách skóroval v druhom stretnutí za sebou. V prebiehajúcom profiligovom ročníku má na konte deväť gólov. V stretnutí sa nepredstavil slovenský obranca Martin Marinčin, ktorého meno chýbalo na súpiske Maple Leafs.

Ottawa dotiahla do úspešného konca tretí zápas za sebou, keď v noci na nedeľu zdolala Carolinu 2:1. Víťazstvo Senators zariadil v 57. minúte Kyle Turris, výraznou mierou k nemu prispel aj brankár Craig Anderson s 32 úspešnými zákrokmi.

Sumáre:

Detroit - Montreal 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 44. Abdelkader (Nielsen, Glendening) - 52. Gallagher (Plekanec, Pateryn), 64. Galchenyuk (A. Radulov, Sh. Weber)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:35 min, 2 strely, 2 tr. min, 2 "hity"

Florida - Columbus 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Jágr (Barkov, Sh. Thornton), rozhodujúci sam. nájazd Barkov - 53. Saad (Atkinson, Dubinsky)

Ottawa - Carolina 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 27. Phaneuf (Dzingel), 57. Turris (B. Ryan, E. Karlsson) - 12. Aho (Skinner, Slavin)

Pittsburgh - New Jersey 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Guentzel (Malkin, Daley), 23. Kühnhackl (Malkin, Oleksy), 60. Crosby (Rust, Malkin), rozhodujúci sam. nájazd Letang - 4. Cammalleri (Palmieri), 24. Fiddler, 30. Cammalleri (Zacha, Moore)

Toronto - Washington 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 3. M. Martin (Marner, Bozak), 24. J. van Riemsdyk (Sošnikov, Marner), 21. Matthews (Hunwick, Hyman), 52. Kadri (L. Komarov, Rielly) - 50. Nicklas Bäckström, 57. M. Johansson (Nicklas Bäckström, Ovečkin)

St. Louis - Minnesota 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. P. Stastny (Perron), 44. Schwartz (Perron, Pietrangelo), 45. Schwartz (Parayko, Pietrangelo), rozhodujúci sam. nájazd Perron - 12. M. Koivu (Zucker), 30. Haula (Pominville, Niederreiter), 59. Coyle (E. Staal, M. Koivu)

Colorado - Vancouver 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. M. Grigorenko (Duchene, Söderberg), 44. Iginla (Ťutin, Comeau) - 4. L. Eriksson (Markus Granlund, Hutton), 42. Burrows (Horvat), rozhodujúci sam. nájazd Markus Granlund

Los Angeles - Chicago 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 21. Martinez (J. Carter, Muzzin), 62. J. Carter (Toffoli, Doughty) - 12. P. Kane (Keith, Panarin)
Marián Gáborík 11:49 min, Peter Budaj odchytal celý zápas a kryl 18 striel (úspešnosť 94,7 %) - Marián Hossa 18:08 min, 1 strela, Richard Pánik 12:17 min, 2 strely

San Jose - Anaheim 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 9. Couture (Marleau, Pavelski), 30. DeMelo (Labanc, Schlemko) - 10. Garbutt, 14. Rakell (Perry, Getzlaf), 33. Getzlaf (Kesler, Perry)

Viac o téme: Peter Budaj Marián Hossa Marián Gáborík Richard Pánik