VIDEO Divoká prestrelka na Liptove: Duel Ružomberka s úradujúcim majstrom bez víťaza

Trenčan Stefan Maierhofer (vľavo) a Ružomberčan Peter Maslo v súboji o loptuTrenčan Stefan Maierhofer (vľavo) a Ružomberčan Peter Maslo v súboji o loptu Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

RUŽOMBEROK - V chladnom, dosť nevľúdnom počasí sa od začiatku hralo svižne. Domáci začali aktívnejšie a ujali sa aj vedenia. V 6. minúte sa Gál-Andrezly na ľavom kraji pretlačil cez Kvoceru, zacentroval pred trenčiansku bránu a Chrien z dvoch metrov trafil sieť – 1:0.

Ružomberská radosť trvalo iba krátko. Už v 12. minúte Kalu v domácej päťke našiel Paura a bolo vyrovnané. Od tejto chvíle sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 17. minúte Daniel kolmičkou vysunul Lačného, ten si pripravil streleckú parketu, ale Šemrinec útočníka Liptákov vychytal a následná Ďubekova dorážka hlavou smerovala nad. V 27. minúte Paur svojim druhým streleckým zápisom (po centri Kvoceru) efektne pätičkou otočil výsledok v prospech hostí. Brankár Macík pri tomto góle určite nebol „čistý“. V 34. minúte Danielovu strelu z dobrej pozície Trenčania stečovali na roh.

V úvode druhého dejstva musel domáci brankár Macík čeliť dvom nebezpečným streleckým pokusom, v 49. minúte vytesnil Skovajsov pozdrav z 25 m na roh a vzápätí kryl ranu, ktorú vyslal Kalu. V 64. minúte Maduka z priameho kopu položil loptu Nwohorovi na hlavu a Macík reflexívne koncovku útočníka z Nigérie vyškriabal spod brvna. V 72. minúte Liptáci vyrovnali, keď si striedajúci Mareš šikovne spracoval vysokú loptu, po ľavej strane vysunul Gála-Andrezlyho a Lačný zblízka nedal Šemrincovi žiadnu šancu. O chvíľu sa však skóre menilo zase, keď Kacera svoj veľký sólový part zakončil tretím gólom AS. Neubehlo ani šesťdesiat sekúnd a už 2:3 neplatilo. Šmerinec neodolal ružomberskej kanonáde pred svojou bránou. Vychytal Lačného, Daniela, ale na Chriena už nestačil – 3:3. Diváci pod Čebraťom boli svedkami kvalitného a rušného futbalu s ofenzívnym úsilím na oboch stranách.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3 (1:2)
Góly: 6. a 77. Chrien, 72. Lačný – 12. a 27. Paur, 76. Kvocera,
Rozhodoval: Chmura, ŽK: Maduka (Trenčán), 1123 divákov.

MFK Ružomberok: Macík – P. Malo, J. Maslo, Kružliak, Kolčák – M. Nagy (69. Mareš), Ďubek (90.+2 Kupec) – Daniel, Chrien, Gál-Andrezly – Lačný.

AS Trenčín: Šemrinec – Šulek (71. Bala), Maduka, Kleščík, Skovajsa – Shalu, Jančo – Kvocera, Paur (85. Prekop), Kalu – Nwofor (77. Janga).

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Zápas mal emócie, mal grády a aj korenie, čiže góly. Okrem nich priniesol ešte veľa ďalších dobrých streleckých možností. Aj Trenčín aj my sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, preto remíza je asi spravodlivá. Ale ani my nie sme spokojní s bodom. Možno sme Trenčín prekvapili tým, že sme chceli hrať odvážne, útočne, nechceli sme byť zalezení na vlastnej polovici. Počas celého stretnutia sme to aj potvrdzovali. Boli fázy, keď Trenčín mal držanie lopty, ale i fázy, keď my sme boli dominantnejší. Myslím si, že diváci si mohli prísť na svoje."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Moje mužstvo nemalo dobrý vstup do zápasu, keď sme nezachytili rýchle rozohratie súperovej štandardky a neobsadili hráča v pokutovom území. Do prestávky sme dokázali  skóre otočiť peknými gólmi Jakuba Paura, čo bolo pozitívne. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme ešte nejaký gól pridali, čo sa nám nepodarilo, aj keď tam boli možnosti na skórovanie. Zároveň musím povedať, že šance mal aj súper, bol to zápas hore – dole. Mrzí ma, že po góle na 2:3 sme rýchlo inkasovali, to sa nemôže stávať. S remízou nie som spokojný, čakal som, že do zápasu dáme ešte viac a odnesieme si víťazstvo. Napokon musíme akceptovať aj remízu."

Viac o téme: AS Trenčín MFK Ružomberok