VIDEO Messi zachránil Barcelone aspoň bod, Alavés famóznym úvodom prepísal klubovú históriu

Lionel Messi strieľa vyrovnávajúci gól BarcelonyLionel Messi strieľa vyrovnávajúci gól Barcelony Zdroj: SITA

SAN SEBASTIÁN - Futbalisti FC Barcelona remizovali v šlágri 13. kola španielskej La Ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 1:1. Úradujúci majster tak stráca na vedúci Real Madrid už šesť bodov, na budúcu sobotu privíta svojho veľkého rivala v dlhoočakávanom El Clasico. Barca nevyhrala v San Sebastiane už sedem zápasov za sebou. Na horúcej baskickej pôde prehrávala po góle Williana Joseho, deľbu bodov zariadil o šesť minút neskôr Lionel Messi.

Futbalisti Deportiva Alavés zvíťazili v nedeľňajšom dueli 13. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na pôde FC Villarreal 2:0. Hostia rozhodli o zisku troch bodov hneď v úvode stretnutia: v 8. min otvoril skóre Ibai Gómez, v 17. min spečatil triumf baskického mužstva Camarasa. Nováčik La Ligy sa vo Villarreale postaral o jednu zaujímavosť. Dva góly pred uplynutím 18. minúty zápasu strelil v La Lige mimo svojho štadióna vôbec prvýkrát od roku 1956. Premiérovo od januára 2002 sa tiež stalo, že Alavés v najvyššej súťaži triumfoval u súpera vo dvoch súbojoch za sebou, pred tromi týždňami si odviezol tri body z Pamplony (1:0).

Mužstvu trénera Mauricia Pellegrina sa v tejto sezóne prekvapujúco zatiaľ darí viac vonku ako doma. Na vlastnom štadióne Mendizorrotza získalo iba šesť bodov, mimo neho ešte o štyri viac vrátane septembrovej výhry na ihrisku majstrovského FC Barcelona (2:1). "Toto víťazstvo nám dodá množstvo sebadôvery. V obrane sme zahrali veľmi dobre, podarilo sa nám zastaviť silný tím. Potvrdili sme, že tvrdou prácou dokážete mnoho, dokonca aj proti tímom ako Villarreal," cituje portál denníka AS slová 45-ročného Argentínčana.

Atlético Madrid zvíťazilo na pôde Osasuny Pamplona 3:0. Los Colchoneros" rozhodli o triumfe nad nováčikom zlepenými gólmi Diega Godina a Kevina Gameira, v závere spečatil ich triumf Yannick Ferreira-Carrasco.

Osasuna sa mohla v 14. minúte ujať vedenia, Roberto Torres však nepremenil pokutový kop. Celta vigo si poradila s Granadou 3:1.

Villarreal - Alavés 0:2 (0:2)
Góly: 8. Ibai Gómez, 17. Camarasa

Osasuna - Atlético Madrid 0:3 (0:2)
Góly: 36. Godín, 37. Gameiro, 90. Carrasco

Celta Vigo - Granada 3:1 (2:0)
Góly: 23. Aspas, 39. Bongonda, 90.+ Cheikh - 87. Kravec

San Sebastián - FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 53. Willian José - 59. Messi