VIDEO Slovenky sa chystajú na olympijský prienik: Medlová sa radí k úplnej špičke

sprava Klaudia Medlová a Zuzana Medlovásprava Klaudia Medlová a Zuzana Medlová Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Predseda Úseku snoubordingu Slovenskej lyžiarskej asociácie a reprezentačný tréner Marek Hliničan má spomedzi svojich zverencov najväčšie očakávania od Klaudie Medlovej. Táto sezóna Svetového pohára bude veľmi dôležitá z pohľadu zbierania kvalifikačných bodov na zimné olympijské hry 2018 do Pjongčangu.

Klaudia Medlová v úvodných pretekoch SP v disciplíne Big Air obsadila ôsmu pozíciu, čo je pre Hliničana v jej prípade najnižšie akceptovateľné umiestnenie. "Soči nám ušlo o vlások, Klaudia bola blízko, ale aj vinou zranení sa tam neprebojovala. Opäť sme odhodlaní zabojovať, myslím si, že máme viac zástupcov so šancou postúpiť. Klaudia patrí medzi päticu najlepších snoubordistiek, chceme sa vo Svetovom pohári dostať na pódium. Horšie ako ôsme miesto bude pre mňa sklamaním," povedal Hliničan. Podujatie sa konalo v Alpensii v Kórejskej republike, práve tento rezort bude jedným z dejísk najbližších ZOH.

Spoločne s Klaudiou bola v Alpensii jej mladšia sestra Zuzana. Tá napokon nesúťažila pre zdravotnú indispozíciu, ktorú utrpela počas tréningu. Obom sa však stredisko pozdávalo. "Skok bol väčší ako bežne, Big Air na konštrukciách som absolvovala už v minulosti, tento konkrétny mi veľmi sadol až na zľadovatené podmienky," uviedla K. Medlová. "Veľmi sa mi tam páčilo, som rada, že som si to mohla vyskúšať. Žiaľ, na zľadovatenom povrchu som neskočila podľa mojich predstáv a povolilo mi koleno. Podstúpim magnetickú rezonanciu, do diania sa chcem vrátiť čo najskôr," dodala Z. Medlová.

Zatiaľ čo v Soči sa súperilo len v half-pipe a slopestyle, v Pjongčangu pribudne Big Air, čiže Klaudiina obľúbená disciplína. "Je to voda na náš mlyn, obom dievčatám Big Air vyhovuje, vidím tak reálne možnosti nazbierať potrebné body na kvalifikáciu a na ZOH sa nielen zúčastniť, ale aj spraviť dobrý výsledok. Verím, že Klaudia s prehľadom postúpi a potiahne aj sestru Zuzku. Máme dve miestenky pre ženy a jednu pre mužov, kde môžu zabojovať Samuel Jaroš s Dávidom Kordiakom. U mužov je konkurencia omnoho silnejšia, nádej však žije, pokiaľ budú pracovať tak tvrdo ako v minulých dvoch sezónach," pokračoval Hliničan.

Najbližšie podujatie SP je na programe už v sobotu 3. decembra, v nemeckom Mönchengladbachu sa pôjde mestský Big Air. Okrem Klaudie Medlovej sa predstaví Jaroš, ktorý momentálne na svoju premiéru vo SP trénuje na rakúskom ľadovci Stubai. "Už v stredu odlietame do Mönchengladbachu. Potrvá dosť času, kým chalani prerazia medzi svetovú elitu, ak budú jazdiť okolo tridsiatky, budem spokojný. Treba robiť krok za krokom a nemať veľké oči, najprv musíme dokonale zvládnuť jednoduchšie triky a potom napredovať v zložitejších," dodal Hliničan.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Klaudia Medlová Zuzana Medlová Dávid Kordiak Marek Hliničan Samuel Jaroš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer, VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články