VIDEO Trenčín sa pochválil holandskou posilou: Káder si prejde poriadnymi zmenami

Desley Ubbink sa stal novou posilou AS Trenčín
Desley Ubbink sa stal novou posilou AS Trenčín

TRENČÍN - Úradujúci slovenský futbalový šampión AS Trenčín získal do kádra Holanďana Desleyho Ubbinka. Dvadsaťtriročný stredopoliar (nar. 15. júna 1993) absolvoval pod hradom Matúša Čáka týždňovú skúšku a po nej podpísal trojročný kontrakt. Rodák z Roosendaalu sa k mužstvu pripojí v úvode zimnej prípravy.

"O Ubbinka sme mali záujem už počas leta," povedal generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček a doplnil: "Príchodom tohto hráča sme začali pracovať na doplnení kádra pred jarnou časťou súťaže. Potrebujeme zvýšiť konkurenciu v tíme. Zaoberáme sa tým v predstihu pred štartom druhej časti sezóny. Pracujeme nielen na ďalších zmenách v súvislosti s príchodmi do mužstva, ale aj opačným smerom. Počas jesene trénovala s naším dorastom trojica mladých nigérijských futbalistov, ktorí by sa mali tiež čoskoro stať hráčmi nášho klubu." 

Ubbink pôsobil v mládežníckom výbere Feyenoordu Rotterdam. Seniorskú kariéru odštartoval v RKC Waalwijk. Vo februári 2014 podpísal trojročný kontrakt s kazašským FC Taraz. Po roku a pol sa presunul do klubu Šachťar Karagandy, v drese ktorého odohral štyridsať zápasov a strelil šesť gólov.


Tagy: AS Trenčín Desley Ubbink

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
astrencin.sk

DISKUSIA