VIDEO Zakrvavený Daňo neodohral ani minútu: Rozhodcovia zaspali, hala ich vybučala

Marko Daňo inkasoval nepríjemný úder hokejkou do oblasti okaMarko Daňo inkasoval nepríjemný úder hokejkou do oblasti oka

WINNIPEG - Slovenský hokejista Marko Daňo nedohral pre zranenie v oblasti oka zápas zámorskej NHL, v ktorom jeho Winnipeg zdolal v noci na stredu New Jersey 3:2. Dvadsaťdvaročného útočníka zasiahla v prvej tretine pred súperovou bránkou do tváre hokejka obrancu "diablov" Kylea Quinceyho a spôsobila mu nepríjemnú tržnú ranu. Podľa trénera Jets Paula Mauricea by zranenie nemalo ovplyvniť funkčnosť oka, Daňo však bude chýbať tímu niekoľko dní.

Slovenský krídelník po nešťastnom zásahu okamžite padol na ľad. Odkorčuľoval po vlastných, pričom si k oku pritláčal uterák. Do hry sa už nevrátil, stihol tak odohrať iba 46 sekúnd s jedným streleckým pokusom. Rozhodcovia Quinceyho zákrok nepotrestali.

Tréner Maurice na pozápasovej tlačovej konferencii informoval, že Daňo vzhľadom na situáciu dopadol ešte dobre a zranenie sa týka okolia oka, na ktorom má tržné rany. Samotné oko nie je poškodené. Viac odhalia podrobnejšie vyšetrenia.

"Dostal zásah hokejkou do oka, ale samotné oko vyzerá byť v poriadku. Aspoň v to dúfame. Uvidíme, koľko krvi tam má. Bude otázkou niekoľkých dní, kým sa z toho dostane," povedal Maurice.

Viac o téme: Winnipeg Jets Marko Daňo Paul Maurice