VIDEO Slovan čiernu sériu so Sibirom neprelomil: O prehre belasých rozhodlo 41 sekúnd

Herná situácia pred bránou HC Slovan BratislavaHerná situácia pred bránou HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava podľahli v stredajšom dueli KHL Sibiru Novosibirsk 2:5. O nádej na lepší výsledok prišli v závere druhej tretiny, keď hostia strelili v priebehu 41 sekúnd dva góly a vytvorili si rozhodujúci náskok. Hetrikom sa blysol Konstantin Okulov. Pre belasých to už bola šiesta prehra v rade so sibírskym súperom.

Zápas mal v úvodnej tretine len priemerné tempo. Slovan sa neodhodlal k aktívnemu napádaniu a keďže Sibir založil hru na poctivej defenzíve, šancí bolo málo. V rozhodujúcich momentoch neatraktívneho prvého dejstva mal prsty Jeff Taffe. V 5. minúte najskôr neposlal Slovan strelou z otočky do vedenia a v nasledujúcom striedaní pustil poľahky do zakončenia Okulova, ktorý spred bránkového priestoru pohodlne prekonal Brusta. Do sirény si Slovan vypracoval ešte dve pološance, ale vyrovnania sa nedočkal a po ďalšej chybe inkasoval. Okulov si v úniku pohodlne naviedol puk do otvorenej obrany a umiestnenou strelou prekonal Brusta.

Brankár Slovana Barry Brust Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Na začiatku druhej tretiny ponúkli hostia Slovanu 95-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Jej priebeh nevyšiel "belasým" podľa predstáv, no v pokračujúcej prevahe piatich na štyroch napokon udreli. Sibir sa v trojici vybral dopredu, Brust získaný puk ihneď rozohral na Cheechooa, ktorý ho z pravého krídla doviedol až do siete. Platnosť zásahu potvrdil aj videozáznam. V ďalšom priebehu sa hra rozbehla, zrodilo sa viac gólových šancí, ale ani Butuzov pred prázdnou bránkou, ani Lušňák z prvej nepochodil. Zápas okorenila a prakticky rozhodla potýčka za Brustovou bránkou, do ktorej sa zapojili všetci hráči prítomní na ľade. Domáci brankár inkasoval štvorminútový trest, následne aj desiatku za nešportové správanie a tretí gól mu k tomu pribalil Okulov. Po jeho hetrikovej radosti dorazil Slovan štvrtým gólom Boychuk.

Tretiu tretinu otvorili "belasí" presilovkovým náporom, po ktorom napokon vyťažili vytúžený gól. V 49. minúte využil zlé postavenie brankára Taylora v prečíslení Smoleňák a strelou na lapačku znížil. Slovan presný zásah naštartoval, väčšinu nasledujúcich minút búšil do hosťujúcej obrany, no bez efektu. Štyri minúty pred koncom ho definitívne zlomil Beľakov a podčiarkol triumf Sibiru v pomere 5:2.

Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 24. Cheechoo (Brust), 49. Smoleňák (Cheechoo) - 7. Okulov (Šalunov), 17. Okulov (Gluchov, Menšikov), 38. Okulov (Gluchov), 37. Boychuk (Šalunov), 56. Beľakov (Boychuk). Rozhodovali: Buturlin, Sergejev - Kučava, Novikov, vylúčení: 6:6 na 2 min. navyše Brust (Slovan) 10 min. za nešportové správanie, Petráš (Slovan) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 7458 divákov

Slovan Bratislava: Brust - Novák, Meszároš, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Sersen - Cheechoo, Tafe, Hlinka - Jeglič, Lušňák, Chipchura - Smoleňák, Kopecký, Musatov - Vopelka, Šiška, Petráš

Sibir Novosibirsk: Taylor - Polašek, Fiodor, Lukin, Menšikov, Verešagin, Mišarin, Naumov - Sannikov, Šalunov, Boychuk - Arťuchin, Kemppainen, Žafjarov - Pervušin, Vorošilo, Butuzov - Skabelka, Gluchov, Okulov

Miloš Říha, tréner Slovana: "Dostávali sme sa do streleckých pozícii, na druhej strane všetko, čo letelo na našu bránku, skončilo v sieti. V presilovke si povieme, že tam pôjde aspoň dvadsať striel na bránku a išla jedna. Hovoríme si na tréningu každý deň, že to zjednodušíme. Zasa sme to nesplnili, nemohli sme preto očakávať lepší výsledok."

Michal Sersen, premiérový sezónny zápas za Slovan: "Bolo to fyzicky náročnejšie, ťažko sa mi dostávalo do tempa, hra bola od začiatku rozkúskovaná. Nepomohlo mi ani to, že sme po prvej tretine prehrávali 0:2. Postupne sme sa zlepšili, bohužiaľ, v presilovkách nám to nechce padať. Je to veľká škoda. Všetci sme odhodlaní, nikto nič nebalí. Musíme to hodiť za hlavu."

Radek Smoleňák, autor druhého gólu Slovana: "Je to stále o tom istom. Veľa času trávime na trestnej lavici a veľmi sa nadrieme na gól. Sú aj strely, ale vpredu je to slabé. S dvomi gólmi sa dá vyhrať raz za čas, nie stále."

Andrej Skabelka, tréner Sibiru: "Dnešný zápas sa mi páčil. Bol dynamický, hralo sa rýchlo, bolo to aj napínavé. Chcem sa hráčom poďakovať za prístup aj úspešný výsledok."

Zverenci trénera Miloša Říha odohrajú tento týždeň pred domácim publikom ešte dva zápasy. V piatok o 19.00 h privítajú Metallurg Novokuzneck, na ďalší deň o 17.00 hostia Avangard Omsk.