O nového Ronaldinha sa trhali veľkokluby: O svoju šancu bojuje na Slovensku!

Kerlon Moura de Souza
Kerlon Moura de Souza

TRNAVA - Brazílsky futbalista Kerlon absolvuje skúšku v slovenskom fortunaligovom klube FC Spartak Trnava. Informoval o tom portál trnavskyhlas.sk. Dvadsaťosemročný ofenzívny stredopoliar, celým menom Kerlon Moura Souza, začal svoju kariéru v Cruzeiro Belo Horizonte. Považovali ho za nového Ronaldinha.

V mladom veku ho považovali za mimoriadny talent, v roku 2008 zamieril do milánskeho Interu a následne hosťoval v Chieve Verona či Ajaxe Amsterdam. Neskôr pôsobil aj v Japonsku, USA a na Malte, naposledy hrával za klub Villa Nova vo svojej vlasti. Reprezentoval Brazíliu na mládežníckej úrovni.


Preslávil sa hlavičkovým driblingom, ktorý viackrát predviedol počas zápasu. Keď mal iba 17-rokov zatienil aj také mená ako Marcelo či Anderson. Marcelo je v súčasnosti hviezdou Realu Madrid a Anderson hrával za FC Porto či Manchester United. Všetko nasvedčovalo tomu, že bude mať žiarivú budúcnosť. Aj preto bol v tom čase v hľadáčiku Alexa Fergusona. Ten neváhal ponúknuť za talentovaného hráča viac ako 20 miliónov. Prestup však nevyšiel, nakoľko brazílske zákony nedovolujú zahraničný predaj  hráčov mladších ako 18 rokov. 

Brazílčan sa však v Trnave zranil v prípravnom zápase. "Próba" 28-ročného ofenzívneho stredopoliara (nar. 27. januára 1988), ktorý reprezentoval "kanárikov" na mládežníckej úrovni, však bude pokračovať. Informuje o tom portál trnavskyhlas.sk. "Ťažko ho hodnotiť. Poviem otvorene, že nemám rád takéto skúšky. Hodnotiť hráča po dvoch tréningoch a povedať, že ten je dobrý alebo ten je zlý, to si myslím, že musí byť niekto už naozaj veľký odborník, aby si niečo také dovolil," skonštatoval tréner "andelov" Miroslav Karhan na tlačovej konferencii po nedeľňajšom víťaznom dueli nad Myjavou 3:0 v rámci 17. kola Fortuna ligy a na adresu Kerlona ešte doplnil: "Neviem, či bude s nami pokračovať, lebo v sobotu hral prípravný zápas za juniorku a zranil sa." 

Podľa vyjadrenia generálneho manažéra FC Spartak Trnava Pavla Hoftycha ide o ľahšie zranenie a hráč sa neskôr opäť zapojí do tréningového procesu. "Občas do klubu pozveme futbalistu, na ktorého máme dobré referencie a chceme bližšie zistiť jeho kvalitu. To je aj prípad Kerlona. V ďalšom období si preveríme, či môže byť pre nás prínosom," uviedol Hoftych.

Či sa Kerlon dočká šance v trnavskom Spartaku, je už iba na rozhodnutí Miroslava Karhana. Kto vie, možno reštartuje svoju kariéru práve v slovenskom klube.


Tagy: Spartak Trnava Kerlon

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
fc spartak trnava/Lukáš Grinaj, Internet; Video: youtube

DISKUSIA