VIDEO Parádny gól Hossu rozhodol o triumfe, Halák sa vrátil s najlepším výkonom

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák vo štvrtok chytal za New York Islanders prvý raz od 23. novembra a predviedol svoj dosiaľ najlepší výkon v tejto sezóne.

​Na ľade favorizovaného Washingtonu zneškodnil všetkých 38 pokusov domácich hráčov vrátane štyroch z hokejky Alexandra Ovečkina. "Ostrovania" za stavu 0:0 po dvoch tretinách skórovali v prvej polovici tretej trikrát v rozpätí 4:28 min a triumfovali 3:0. "Pred poslednou dvadsaťminútovkou sme tušili, že to bude tesné. Odviedli sme v nej skvelú prácu, dali sme zopár rýchlych gólov. Od toho momentu sme kontrolovali dianie," citoval server nhl.com Haláka, ktorý dosiahol jubilejný 40. shutout v kariére. "V pravej chvíli vytiahol dôležité zákroky, najmä pri pokuse Williamsa v presilovej hre," pochválil Bratislavčana tréner Jack Capuano.

Marián Hossa svojím dvanástym gólom v ročníku rozhodol o víťazstve Chicaga nad New Jersey 4:3 po predĺžení. Hostia si z United Center odviezli bod vďaka hetriku Travisa Zajaca. Výborný zápas odohral vo Winnipegu s Markom Daňom v zostave obranca Andrej Sekera. Jeho Edmonton tam využil tri presilovky a zvíťazil 6:3, k čomu slovenský Hokejista roka prispel dvoma asistenciami a šiestimi zblokovanými strelami za 25 minút na ľade. Jeho spoluhráč a najproduktívnejší muž celej NHL Connor McDavid si štatistiky obohatil o ďalšie tri prihrávky, domáci nováčik Patrik Laine skóroval dvakrát.

Marián Gáborík asistoval pri víťaznom góle losangeleských Kings na ľade Arizony (4:3). To už v bránke "kráľov" nestál jeho krajan Peter Budaj, ktorý v prvej tretine inkasoval dvakrát zo šiestich striel a nahradil ho Jeff Zatkoff. Ten sa blysol 25 úspešnými zákrokmi. Boston bez zraneného Zdena Cháru, ktorý bol naposledy v akcii 22. novembra, otočil duel s Carolinou. Torey Krug 31,5 s pred naplnením riadneho hracieho času vyrovnal na 1:1 a český kanonier David Pastrňák rozhodol v samostatných nájazdoch. St. Louis si poradilo s Tampou Bay 5:4 vďaka 4-bodovej dvojici Vladimir Tarasenko (3+1), Kevin Shattenkirk (2+2)

Sumáre:
Boston - Carolina 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 60. Krug (Pastrňák, Krejčí), rozhodujúci sam. nájazd Pastrňák - 28. Hanifin (Skinner, D. Ryan)

Buffalo - New York Rangers 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 1. J. Larsson (J. McCabe, B. Gionta), 30. B. Gionta (M. Foligno), 53. Eichel (Okposo, Ristolainen), 55. Eichel (Reinhart, E. Kane) - 17. McDonagh (Stepan), 29. Rick Nash (Vesey, Clendening), 32. M. Staal (Fast, Kreider)

Pittsburgh - Dallas 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Góly: 9. I. Cole (Kessel, J. Schultz), 28. Hörnqvist (Malkin, Crosby), 40. Crosby (Sheary, Hörnqvist), 57. Sheary (Crosby, J. Schultz), 58. Fehr (Kühnackl, Letang), 58. Bonino (S. Wilson, I. Cole) - 12. Shore (Eaves, Johns), 32. Seguin (Spezza, Klingberg)

Washington - New York Islanders 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 44. Prince (Cizikas), 47. Nelson (Tavares, Bailey), 48. Chimera (Ladd)
Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a kryl všetkých 38 pokusov.

Detroit - Florida 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 2. Zetterberg - 19. Demers (Yandle, R. Smith), 63. Barkov (Marchessault)
Tomáš Tatar 17:49 min, 1 strela, 2 tr. min, -1 bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 9:42 min, 2 tr. min

Ottawa - Philadelphia 2:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 9. Hoffman (Mark Stone, Turris), 22. Dzingel (Phaneuf, Turris) - 37. C. Giroux (Voráček), 38. Del Zotto (Streit, Read), 61. C. Giroux (Voráček, Gostisbehere)

St. Louis - Tampa Bay 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Góly: 2. Tarasenko (Parayko), 10. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 14. Shattenkirk (Steen, Fabbri), 22. Shattenkirk (Steen, Tarasenko), 49. Tarasenko (Fabbri, Shattenkirk) - 11. Paquette (Drouin, Vermin), 35. T. Johnson (Kučerov, Palát), 42. Kučerov (Hedman, B. Boyle), 52. Paquette (Drouin, Vermin)

Winnipeg - Edmonton 3:6 (2:1, 0:3, 1:2)
Góly: 1. Little (Wheeler, Stafford), 11. Laine (Enström, Ehlers), 42. Laine (Byfuglien, Wheeler) - 3. Letestu (Draisaitl, SEKERA), 21. Draisaitl (Lucic, McDavid), 26. Letestu (Lucic, McDavid), 32. Maroon (Kassian, Letestu), 48. Draisaitl (McDavid, A. Larsson), 48. Pouliot (SEKERA, Nugent-Hopkins)
Marko Daňo (Winnipeg) 14:22 min, 2 strely, 2 tr. min, -1 bod, Andrej Sekera (Edmonton) 24:59 min, 0+2, 2 strely, +1 bod, 6 zblokovaných striel

Chicago - New Jersey 4:3 po predĺžení (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 22. Krüger (Rasmussen, Seabrook), 33. Anisimov (Keith, Seabrook), 39. N. Hjalmarsson, 62. MARIÁN HOSSA (P. Kane, Keith) - 4. Zajac (Palmieri, Severson), 31. Zajac (Palmieri), 49. Zajac (Cammalleri)
Marián Hossa 18:12 min, 1+0, 3 strely, Richard Pánik (obaja Chicago) 14:47 min, +1 bod, 3 strely

Arizona - Los Angeles 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Góly: 1. Hanzal (Vrbata, Michael Stone), 19. Hanzal (Michael Stone, Ekman-Larsson), 54. Rieder (Goligoski, Martinook) - 13. King (D. Brown, Kopitar), 31. J. Nolan (Clifford, Shore), 54. J. Nolan, 56. Lewis (GÁBORÍK, Kopitar)
Marián Gáborík 16:17 min, 0+1, 6 striel, 2 tr. min, Peter Budaj (obaja LA) odchytal prvú tretinu a chytil 4 zo 6 striel (úspešnosť 66,7 %)

Colorado - Columbus 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 31. Comeau (E. Johnson, Beauchemin), 35. Henley (Barrie) - 5. Saad (Hartnell, J. Johnson), 17. N. Foligno (Saad, S. Jones), 49. Jenner (Atkinson)

Vancouver - Anaheim 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 53. H. Sedin (L. Eriksson) - 24. Silfverberg (Fowler, Vatanen), 35. O. Kaše (Getzlaf, Ritchie), 58. Cogliano (S. Theodore)

Viac o téme: Jaroslav Halák Marián Hossa New York Islanders Chicago Blackhawks