VIDEO Úctyhodná séria Warriors na konci: Golden State padlo po dvojitom predĺžení

James Harden stráca loptu proti Andre IguodaloviJames Harden stráca loptu proti Andre Iguodalovi Zdroj: SITA

CLEVELAND - Basketbalisti úradujúceho šampióna NBA Clevelandu Cavaliers vo štvrtok dostali posledný z pamätných predmetov za tohtoročný triumf a potom aj lekciu od Los Angeles Clippers. LeBronovi Jamesovi a jeho družine luxusné hodinky šťastie nepriniesli, hostia na ich úkor ukončili sériu troch prehier, v Quicken Loans Arene dosiahli cenné víťazstvo 113:94.

Cavaliers prvý raz od zisku titulu prehrali dva zápasy za sebou, čiernu minisériu začali v utorok v Milwauukee, ale nepanikária. "Rozhodne sme odohrali dva úbohé zápasy. Prišli hneď za sebou, čo nie je príjemné, ale aj také veci sa stávajú. Či prehráme aj tretí? Musíme si to v kabíne prebrať, nemáme toľko času ako futbalisti," komentoval prvú komplikáciu v sezóne James. Clippers potiahol 23 bodmi J.J. Redick, Blake Griffin si 11 asistenciami vyrovnal kariérne maximum. "Verím, že toto je naša pravá tvár. Ukázali sme, čo v nás je. Prekonali sme ťažké chvíle, čo je pozitívne. Chris Paul mal rýchlo problémy s faulami, ale my sme naše vedenie ešte zvýšili. Dosiahli sme tímové víťazstvo," kvitoval výkon svojich zverencov tréner Doc Rivers.

Zaváhal aj líder Západnej konferencie, Golden State na vlastnej palubovke podľahlo Houstonu 127:132 po dvojnásobnom predĺžení. Na ukončení 12-zápasovej víťaznej šnúry Warriors mal leví podiel James Harden, ktorý 29 bodmi, 15 doskokmi a 13 asistenciami zaznamenal svoje štvrté triple-double v sezóne. Rozohrávač hostí sa postaral o rozhodujúce vedenie 126:123 trojkou 3:12 min pred koncom druhého predĺženia, úspech pečatil trestnými hodmi Trevor Ariza. Domácich nespasilo ani 39 bodov z ruky Hardenovho bývalého spoluhráča z Oklahomy Kevina Duranta.

Jedna z najhorších ofenzív v súťaži postavila v Salt Lake City svoju stratégiu na kvalitnej obrane a vyplatilo sa, Miami dosiahlo najtesnejšiu výhru 111:110. Heat proti Utahu potvrdili, že na ihriskách súperov sa im v tejto sezóne darí viac ako doma, zo siedmich víťazstiev dosiahli päť vonku. "Celé to funguje len vďaka dobrej obrane. Na jej prekonanie potrebujete naozaj kvalitných hráčov. V útoku sme začali hrať trochu viac organizovane a dostavilo sa aj sebavedomie," vysvetlil tréner hostí Erik Spoelstra. Všetko však mohlo byť inak, keby Gordon Hayward pred vypršaním riadneho hracieho času premenil strelu z výskoku a zveľadil svoje 32-bodové konto, čo je jeho sezónne maximum.

Sumáre:

Charlotte - Dallas 97:87 (23:14, 21:27, 24:19, 29:27)
Najviac bodov: K. Walker 18, Kidd-Gilchrist 14, Lamb a Batum po 12 - H. Barnes 17, J. Anderson 15, Matthews a Deron Williams po 14

Brooklyn - Milwaukee 93:111 (26:27, 25:25, 27:38, 15:21)
Najviac bodov: B. Lopez 15, Kilpatrick 14, Bogdanovič 13 - Antetokunmpo 23, J. Parker 22, Snell a Brogdon po 13

Cleveland - Los Angeles Clippers 94:113 (28:24, 22:34, 15:27, 29:28)
Najviac bodov: Irving 28, L. James a Love po 16 - Redick 23, Paul 16, Griffin 13 (11 asistencií)

Memphis - Orlando 95:94 (30:28, 20:21, 15:19, 30:26)
Najviac bodov: M. Gasol 25, T. Daniels 19, Harrison 11 - Fournier 28, Vučevič 18 (11 doskokov), Jeff Green 14

Utah - Miami 110:111 (27:26, 21:26, 29:31, 33:28)
Najviac bodov: Hayward 32, Joe Johnson 18, Ingles 15 - Dragič 27, James Johnson 24, Ellington 17

Golden State - Houston 127:132 po dvojnásobnom predĺžení (30:32, 29:32, 23:22, 31:27 - 10:10, 4:9)
Najviac bodov: Durant 39 (13 doskokov), Stephen Curry 28, Draymond Green 20 (15 doskokov) - Harden (15 doskokov, 13 asistencií) a R. Anderson (5 trojok) po 29, E. Gordon 23

Viac o téme: James Harden Golden State Warriors Stephen Curry Houston Warriors