VIDEO Hossa postavil celú arénu na nohy: Geniálne, našiel fontánu mladosti!

Marián Hossa strieľa víťazný gólMarián Hossa strieľa víťazný gól Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Ani najproduktívnejší hráč uplynulého ročníka Patrick Kane, ani najlepší nováčik minulej sezóny Artemij Panarin, ale slovenský útočník Marián Hossa je v súčasnosti najobávanejším strelcom hokejového Chicaga. Kým v minulom ročníku NHL dosiahol iba 13 gólov v 64 zápasoch, v tomto ich už má na konte tucet po 24 vstúpeniach. Rovná tretina z nich navyše nesie prívlastok víťazný a presná štvrtina z jeho presných zásahov prišla v predĺžení - tak ako naposledy vo štvrtok v domácom dueli proti New Jersey (4:3).

"Patrick Kane vyviezol puk a na modrej mi ho prenechal. Snažil som sa ho podržať a vyhodnotiť možnosti, nič lepšie ako vystreliť cez cloniacich hráčov sa nejavilo. Nemyslím si, že gólman toho veľa videl. Nebola to tvrdá strela, ale snažil som sa ju len smerovať na bránku," skonštatoval podľa csnchicago.com Hossa po tom, čo si v druhej minúte predĺženia nakorčuľoval na os klziska a prekonal Coryho Schneidera. "Akoby našiel fontánu mladosti. Vyzerá lepšie a silnejšie než kedykoľvek predtým. Čokoľvek robí, budem ho nasledovať a opakovať po ňom," zastrája sa švédsky obranca Niklas Hjalmarsson. Hossa nedávno pre Chicago Sun-Times podotkol: "Mám dve deti, takže je sa čo obracať. To ma udržiava vo forme," skonštatoval otec dvoch dcérok, ktorý 12. januára oslávi 38. narodeniny.

Šanca, že Hossa v zápase skóruje, narastá v tejto sezóne s plynúcim časom. V prvej tretine sa strelecky presadil zatiaľ iba raz, v druhej trikrát, v tretej päťkrát a v predĺžení rozhodol už spomenutých trikrát. Na tucet gólov spotreboval iba 56 striel, čo znamená výbornú 21,4-percentnú úspešnosť. Z elitných kanonierov ligy ju majú aktuálne vyššiu len Patrik Laine (21,7 %) a Sidney Crosby (25 %). Rovnako 12-gólový Ovečkin je napríklad na hodnote 13,3 %. Hossa má na konte aj 6 asistencií.

Viac o téme: Marián Hossa Niklas Hjalmarsson Chicago Blackhawks