VIDEO Mizéria Slovana pokračuje: Belasí prehrali aj s najslabším tímom celej KHL

Slovan nedokázal poraziť ani NovokuzneckSlovan nedokázal poraziť ani Novokuzneck Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) tretí duel za sebou, keď v piatok večer doma podľahli Metallurgu Novokuzneck 4:5 po samostatných nájazdoch.

"Belasí" sa ujali vedenia presilovkovým gólom kapitána Andreja Meszároša, no hostia ešte v prvej časti získali najtesnejší náskok. Slovan potom stále doťahoval tesné manko - Tomáš Kundrátek vyrovnal v 26. min na 2:2, Kyle Chipchura v 43. min na 3:3 a Michal Hlinka v 55. min na 4:4. V nájazdoch o druhom bode pre hostí rozhodol J. Soloviov.

Slovan má po 36 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 43 bodov (skóre 81:109) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. miesto. Najbližšie sa "belasí" predstavia v sobotu 3. decembra o 17.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Avangardu Omsk.

HC Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. A. Meszároš, 26. Kundrátek (Smoleňák), 43. Chipchura (Jeglič), 55. Michal Hlinka (Sádecký, Vopelka) - 10. Zemčenko (z tr. strieľania), 12. Jazkov (Arbuzov, Poliščuk), 32. Poliščuk (Arbuzov, Vicharev), 54. Razumov (Ľamkin), rozhodujúci sam. nájazd J. Soloviov
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Sergejev, Ščeňov - Golovľov, Šichanov (všetci Rus.), 7360 divákov

Slovan: Brust - A. Meszároš, F. Novák, Plastino, Švarný, Kundrátek, Marek Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - Jeglič, Lušňák, Chipchura - Michal Hlinka, T. Kopecký, Musatov - J. Šiška, Sádecký, Vopelka

Novokuzneck: Karejev - Skutar, Ľamkin, Fatkullin, Kukľov, Arbuzov, Vasilčenko, E. Michajlov, A. Titov - J. Soloviov, Zemčenko, Komaristyj - K. Semionov, Taratuchin, Jemec - Jazkov, Poliščuk, Vicharev - Razumov, Michejev

Slovan začal dobre, vynútil si presilovú hru a v nej otvoril skóre stretnutia - hosťom sa nepodarilo vyhodiť puk a kapitán Meszároš trafil horný roh Karejevovej bránky. O štyri minúty neskôr urobil veľkú chybu v rozohrávke T. Kopecký, dvaja hráči Metallurgu sa dostali do úniku a len za cenu faulu akciu zastavil Musatov. Arbitri nariadili trestné strieľanie, z ktorého Zemčenko vyrovnal na 1:1. O ďalšie dve minúty si Slovan v obrannom pásme nedal pozor na súpera a Jazkov poľahky prekonal Brusta a Novokuzneck viedol 2:1.

Domáci priaznivci sa dočkali vyrovnania 26. min, v početnej výhode najprv Smoleňák trafil žŕdku a obranca Kundrátek poslal puk za Karejeva - 2:2. O šesť minút neskôr urobil chybu v defenzíve štvrtý útok domácich a Poliščuk mal dostatok času na tretí gól Metallurgu.

Tretiu dvadsaťminútovku začal Slovan aktívne a dočkal sa vyrovnania na 3:3, keď Chipchura doťukol do bránky puk po Jegličovej akcii. Keď sa "belasí" mohli dostať opäť do vedenia, v oslabení im unikla dvojica súperov a Razumov pridal štvrtý gól hostí. Vzápätí však presne namieril Michal Hlinka a duel dospel do predĺženia. V ňom gól nepadol, v nájazdoch druhý bod pre hostí zariadil J. Soloviov.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Metallurg Novokuzneck