Slovenských plavcov čaká veľký krst ohňom: Najväčšie očakávania na pleciach Nagyho

Richard Nagy
Richard Nagy

WINDSOR - V kanadskom Windsore za účasti ôsmich slovenských plavcov v utorok odštartujú MS v krátkom bazéne. Najväčším želiezkom v ohni bude Richard Nagy. Až päť reprezentantov zažije premiéru na seniorskom svetovom šampionáte - Vladimír Štefánik, Adam Halas, Barbora Mišendová, Andrea Podmaníková i Karin Tomečková. Tím dopĺňajú Marek Botík a Karolína Hájková.

Na šampionáte sa nepredstaví Katarína Listopadová a zo zdravotných dôvodov ani ďalší účastník OH 2016 v Riu de Janeiro Tomáš Klobučník. "Tomáš na poslednú chvíľu svoju účasť zrušil na odporúčanie svojho lekára. Z olympijského výberu vo výprave zostal iba Rišo Nagy, ktorý je aj náš najskúsenejší pretekár. Vo Windsore absolvuje tri disciplíny. Vynechá tentokrát krauliarsku 1500-ku, do svojho programu naopak zaradil polohovú dvestovku," povedala pre TASR prezidentka Slovenskej plaveckej federácie Irena Adámková.

Na májových ME v plaveckých športoch v Londýne získal Nagy senzačne striebornú medailu na 400 m pol. pr. Na OH v Riu skončil v tejto disciplíne deviaty. "Rišo sa na MS pripravoval v novom stredisku v Sheffielde, postup do finále polohovej štyristovky by bol výborný výsledok. Zvedaví sme na výkon mladých plavcov, kam posunú svoje hranice. Bude to pre nich veľký krst ohňom," dodala Adámková.

Slovenský tím už trénuje vo Windsore v kompletnom zložení. V nedeľu sa k výprave pripojila aj Tomečková, ktorá priletela priamo z Floridy. Slováci sa v Kanade postavia na štart v 24 individuálnych disciplínach a v dvoch štafetách. Rozplavby sú na programe vždy o 15.30 SEČ, finálový blok sa začne pol hodinu po polnoci SEČ. 

Program Slovákov na MS v krátkom bazéne vo Windsore:

utorok 6. decembra:
Richard Nagy (400 m v. sp., 200 m pol.pr.), Andra Podmaníková (50 m prsia), Marek Botík (100 m prsia), Karolína Hájková (100 m znak), Karin Tomečková (100 m znak), Adam Halas (200 m pol. pr.)

streda 7. decembra: štafeta 4x50 m pol. pr. ženy, Vladimír Štefánik (200 m v.sp.), Barbora Mišendová (100 m v. sp.), Adam Halas (100 m motýlik)

štvrtok 8. decembra: Adam Halas (100 m pol. pr.), Barbora Mišendová (50 m motýlik), Vladimír Štefánik (50 m v.sp.), Karolína Hájková (200 m znak), Karin Tomečková (200 m znak), štafeta 4x50 m pol. pr. mix

piatok 9. decembra: Karolína Hájková (50 m znak), Adam Halas (50 m motýlik), Andrea Podmaníková (100 m prsia)

sobota 10. decembra: Richard Nagy (400 m pol. pr.), Barbora Mišendová (100 m motýlik, 50 m v.sp.), Vladimír Štefánik (100 m v.sp.), Marek Botík (50 m prsia)

nedeľa 11. decembra: Andrea Podmaníková (200 m prsia)


Tagy: Richard Nagy Andrea Podmaníková Vladimír Štefánik Adam Halas Barbora Mišendová Karin Tomečková

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA