VIDEO Dve hladké výhry a remíza: Takto hádzanárky tancovali s Brazílčankami po zápase

Martina Školková - najlepšia hráčka turnaja v Brazílii Martina Školková - najlepšia hráčka turnaja v Brazílii Zdroj: Facebook - Slovenský zväz hádzanej

BELÉM - Slovenské hádzanárske reprezentantky obsadili na turnaji v brazílskom Beléme výborné druhé miesto, keď v sobotňajšom zápase remizovali s domácou Brazíliou 21:21 (polčas 11:10 pre Slovensko). Zápas o konečné umiestnenie sledovalo 5000 divákov.

Slovenské hádzanárske reprezentantky obsadili na turnaji v brazílskom Beléme druhé miesto, keď v sobotňajšom zápase remizovali s domácou Brazíliou 21:21 (polčas 11:10 pre Slovensko). Zápas o konečné umiestnenie sledovalo 5000 divákov.

Prvé dva zápasy na turnaji vyhrali Slovenky hladko 29:15 s Uruguajom a 38:11 s Kubou. Na turnaji štyroch krajín teda nenašli premožiteľa.

Zverenky trénera Dušana Poloza nazbierali rovnako ako domáce päť bodov, ale Juhoameričanky majú lepšie celkové skóre. V roku 2006 to bol tretí duel s brazílskym súperom a majú dokonale vyrovanú bilanciu. Sobotňajšej remíze predchádzalo víťazstvo v Nitre v júni 26:25 a v Bratislave im podľahli 21:23.

Vo videu športovej televízie 213 je spoločný tanec brazílskych a slovenských hádzanárok.

Brazília - Slovensko 21:21 (10:11)

Zostava a góly SR: Medveďová, Súlovská - Minárčiková 5, Pastorková, Jakubisová 2, Mikulčík 2, Rechtorisová, M. Holešová 3, Klučková, M. Školková 4, M. Rajnohová 3, Kučerová 1, S. Szarková 1, A. Kostelná, Habánková

Viac o téme: Brazília Slovensko
  • Zdroj: športky