Slovenskému pokru sa darí: Dávid Urban dobyl Viedeň a odniesol si vyše stotisíc eur!

Dávid Urban víťazom Concord Millionu
Dávid Urban víťazom Concord Millionu

VIEDEŇ - Slovenskému hráčovi pokru Dávidovi Urbanovi (27) sa vo Viedni podaril husársky kúsok. V jednom z najväčších európskych turnajov dokázal prekonať pole celkom 1815 súperov a na svoje konto si pripísal šesťcifernú sumu.

Jeden z najväčších pokerových turnajov na starom kontinente s názvom Concord Million prebiehal v uplynulých dňoch v neďalekej Viedni, a to aj za účasti niekoľkých hráčov zo Slovenska. Takmer dve tisícky hráčov zaplatili vklad v hodnote 550 eur, aby mohli bojovať o podiely z garantovaných výhier v hodnote rovného jedného milióna eur. 

Masívne hráčske pole sa v priebehu štyroch hracích dní zredukovalo na poslednú deviatku hráčov, ktorá vytvorila tzv. finálový stôl. Slovensko malo v elitnej spoločnosti až trojité zastúpenie! 

Ako prvý sa z finálového stolu porúčal na deviatom mieste Emil Lukáč s odmenou 16 000 eur. Až na štvrtú priečku to dotiahol najmä online špecialista Martin Mečiar za čo mu na konto pribudlo krásnych 92 440 eur. Cenné víťazstvo potom pre seba dokázal uchmatnúť pokerový profesionál, Dávid Urban. Toho môže okrem prestížneho titulu tešiť výhra v hodnote až 116 790 eur, ktorá je v jeho niekoľkoročnej kariére zatiaľ najvyššia.  

"Určite to bol jeden z ťažších finálových stolov v rámci série Concord Million, no našťastie mi bolo náhodne pridelené asi najlepšie miesto na stole. Mal som priamu pozíciu na najnebezpečnejších hráčov a teda o nejakú informáciu navyše pred tým, ako som robil svoje rozhodnutie ja. To je v pokeri jeden z kľúčových faktorov. Situáciu však nezľahčoval ani fakt, že so mnou spolu na stole boli aj môj dlhoročný kamarát Emil Lukáč a ďalší vynikajúci slovenský hráč a kamarát Martin Mečiar. Napriek tomu, že sme si za stolom nič nedarovali, ani jeden nechcel vyradiť toho druhého," povedal nám exkluzívne Urban. 

Vlaňajší víťaz medzinárodných majstrovstiev Talianska už v októbri tohto roku vyhral vo Viedni prestížny turnaj WPT Warm-Up. Vtedy zinkasoval 44 700 eur. Rakúska metropola mu tak evidentne prináša šťastie. Ani pondelková šesťciferná výhra mu ale život nezmení a kariéry pokerového hráča sa nateraz nemieni vzdať.

"Pokru som veľa obetoval a na oplátku mi to vracia nielen v podobe peňazí, ale aj mnohých zážitkov a nových priateľov. Na rozdiel od peňazí, tých nikdy nie je dosť. Prestať sa teda určite nechystám. Výhra mi môj život zásadne nijako nezmení, no dá mi väčšiu možnosť zúčastňovať sa kvalitne obsadených turnajov s väčším vkladom a tým pádom aj príležitosť posúvať sa vo svetovom rebríčku. A popri tom samozrejme navštíviť nové krajiny a zdokonaľovať sa ako po pokrovej, tak aj osobnostnej stránke," povedal pre Športky a zdôveril sa tiež, ako naloží s finančným obnosom. 

"Mnoho turnajov sa odohráva v rôznych častiach sveta ako napríklad Las Vegas, Monte Carlo, Barcelona či Praha. S tým sú spojené vysoké cestovné náklady, takže veľká časť výhry poputuje práve tam. A samozrejme blížia sa Vianoce a drvivú časť mojej rodiny tvoria dámy - výhra tak prišla v pravý čas," dodáva s úsmevom sympatický mladík.

K tomu ako prebiehala celá cesta za víťazstvom hovorí: "V priemere sme hrali každý deň okolo deväť hodín, no v jeden deň sme hrali až jedenásť a na konci toho dňa som si to musel ešte v noci odšoférovať z Viedne do Bratislavy. Z toho som veľmi nadšený nebol. Na konci finálového dňa, ktorý bol jednoznačne najnáročnejší z hľadiska trpezlivosti a zložitosti finálnych rozhodnutí, som cítil vyčerpanie. Bolo to našťastie zatienené radosťou z víťazstva. Nasledovala opäť cesta domov. Tam som sa zmohol už len na nočný segedín od priateľky a postel. Celkovo sa to zvládnuť dalo, ale zlepšovanie fyzickej kondície by som si mal zaradiť do svojho študijného plánu vo väčšom množstve."

Hoci by sa mohlo zdať, že poker je najmä o šťastí a náhode, čerstvý šampión Concord Millionu popísal, aké náročne je prekonať také obrovské množstvo hráčov. "Vo všeobecnosti je poker kartová hra, v ktorej je na to, aby ste dominovali súperov v dlhodobom časovom intervale, potrebné si osvojiť mnoho vlastností a zručností. Sú to napríklad matematické počty, "čítanie" protihráčov, spravovanie finančných prostriedkov a trpezlivosť. Či už priamo za stolom, alebo trpezlivosť voči hre samotnej. Tým myslím rešpektovanie faktu, že v hre je zastúpený aj faktor šťastia, teda nie vždy máte všetko vo vlastných rukách. Takže akokoľvek správne rozhodnutie urobíte, aj tak to niekedy nemusí stačiť. A práve to robí mnohým hráčom veľké problémy. Všetky tieto zrúčnosti sa snažím neustále zdokonaľovať a teda zvyšovať svoju šancu na úspech v každom turnaji. Práve to mi dáva väčšiu pravdepodobnosť na víťazstvo a s trochou šťastia potom môžem predčiť aj tak veľké pole hráčov aké bolo tentokrát vo Viedni. 

Niečo na tom určite bude, keďže Urban za svoju približne pätročnú kariéru vyhral v stovkách turnajov už takmer 600 tisíc eur. 


Tagy: Dávid Urban

Zdroj:
športky
Foto:
Concord Card Casino/fabfotos

DISKUSIA