VIDEO Hamšík s Neapolom slávi prvenstvo v skupine, šesť gólov a dve červené karty v Kyjeve!

Marek Hamšík, Raul Jimenéz a Raul Albiol v súboji o loptuMarek Hamšík, Raul Jimenéz a Raul Albiol v súboji o loptu Zdroj: SITA

LISABON - Futbalisti SSC Neapol a Benficy Lisabon rozšírili zoznam osemfinalistov tohtosezónnej edície Ligy majstrov. Neapol so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom vyhral utorňajší vzájomný duel 2:1 a stal sa víťazom B-skupiny, Benfice dopomohlo k istote postupu Dynamo Kyjev, ktoré rozprášilo Besiktas Istanbul 6:0.

Neapol sa po rozpačitom začiatku v Lisabone dostal do tempa a najmä vďaka Hamšíkovi si viackrát vytvoril aj zaujímavú kombinačnú možnosť. V 21. minúte síce Gabbiadini poslal hlavou loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil. Po polčase sa obe mužstvá v aktivite vystriedali, futbalovejším dojmom však pôsobil taliansky tím, ktorý po hodine hry rozhodol o tesnom triumfe. Mertens vysunul elegantnou prihrávkou do behu Callejona a ten skóroval lobom ponad padajúceho brankára. Desať minút pred koncom pridal gólovú poistku po peknej individuálnej akcii v šestnástke Mertens. Benfica sa zmohla už len na zníženie, o ktoré sa zaslúžil Jimenez. Hamšík odohral 72 minút, následne ho na trávniku nahradil Piotr Zelinski.

Mohlo by vás zaujať: Revolúcia v športe sa volá opitý futbal: Pokiaľ máte málo promile, gól neplatí!

Besiktasu stačilo v súbežne hranom stretnutí na pôde Dynama Kyjev akékoľvek víťazstvo na to, aby sa premiérovo prebojoval do vyraďovacej fázy LM. Svoju úlohu však nezvládol a o postup sa obral už v prvom polčase. Inkasoval až štyrikrát, navyše od 29. minúty hral bez vylúčeného Andreasa Becka. Rozhodnutý zápas prikrášlili domáci v druhom dejstve ďalšími dvomi gólmi po druhej červenej karte, ktorú videl Vincent Aboubakar.

B-skupina:

Benfica Lisabon (Portug.) - SSC Neapol (Tal.) 1:2 (0:0)
Góly: 87. R. Jiménez - 60. Callejón, 79. Mertens, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Nilsson-Lindelöf, A. Almeida - Salvio (80. Mitroglou), Pizzi, Fejsa, Cervi (68. Carrillo) - R. Jiménez, Guedes (57. Rafa Silva)

Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, K. Koulibaly, Ghoulam - Allan, Diawara, HAMŠÍK (72. Zieliňski) - Callejón, Gabbiadini (57. Mertens), Insigne (80. Rog)

Dynamo Kyjev (Ukr.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 6:0 (4:0)
Góly: 9. Besedin, 31. Jarmolenko (z pok. kopu), 33. Bujalskij, 45.+ D. González, 60. Sydorčuk, 77. Moraes, ČK: 29. A. Beck, 56. V. Aboubakar (obaja Besiktas) po druhej ŽK, rozhodoval: Craig Thomson (Škót.)

Kyjev: Rudko - Burda, Chačeridi, D. Vida, Antunes - Rybalka - Jarmolenko, Sydorčuk (66. Korzun), Bujalskij, D. González (69. Cygankov) - Besedin (77. Moraes)

Besiktas: Fabricio Ramírez - A. Beck, Marcelo Filho, D. Tošič, Adriano Correia - Tolgay Arslan (46. Cenk Tosun), Özyakup, A. Hutchinson - Ricardo Quaresma (70. K. Frei), Aboubakar, Sahan (46. Gökhan Gönül)