Tragická nehoda autobusu v Rusku: O život prišli mladé gymnastky!

Tragickú nehodu autobusu neprežilo viacero mladých gymnastiekTragickú nehodu autobusu neprežilo viacero mladých gymnastiek Zdroj: Sputnik

MOSKVA - Tragická dopravná nehoda na ruskej diaľnici medzi Ťumeňom a Chanty-Mansijskom ešte v nedeľu pripravila o život minimálne 12 ľudí, medzi ktorými boli aj mladí gymnasti zo západosibírskeho Neftejuganska.

Juniorský gymnastický tím sa vracal domov zo súťaže v Chanty-Mansijsku, keď sa ich autobus dostal do kolízie s kamiónom. Zomrelo až 10 mladých športovcov vo veku 11-16 rokov, ďalší bojujú o život v nemocnici. Hospitalizovali 22 ľudí, viacerých v kritickom stave. Informoval o tom portál AIPS.

Polícia zatkla trojicu účastníkov nehody, ktorých budú vyšetrovať, aby zistili príčinu tragédie. Sú nimi vodič autobusu, vodič kamióna a zástupca spoločnosti, ktorej patril autobus. Obete nehody pochovali práve v stredu v Neftejugansku. Predstavitelia ruskej športovej gymnastiky, ako aj Medzinárodnej gymnastickej federácie vyjadrili úprimnú sústrasť pozostalým obetí tragickej nehody. 

Viac o téme: Gymnastika
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Sputnik
  • Zdroj: TASR