VIDEO Škrtel sa s Fenerbahce teší z postupu. Dvojgólový Ďuriš hrdinom Plzne

Martin ŠkrtelMartin Škrtel Zdroj: fenerbahce.org

BRATISLAVA - Futbalisti Fenerbahce Istanbul v základnej zostave so slovenským stopérom Martinom Škrtelom zvíťazili vo štvrtkovom zápase 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/2017 na pôde Feyenoordu Rotterdam 1:0. Jediným úspešným strelcom bol Moussa Sow, ktorý sa presadil v 22. minúte.

Turecký tím si vďaka najtesnejšiemu triumfu zaistil postup do jarného 16-finále z prvého miesta A-skupiny, spolu s ním ide ďalej aj favorizovaný Manchester United. Tím Joseho Mourinha sa do vyraďovacej fázy prebojoval po víťazstve 2:0 nad ukrajinskou Zorjou Luhansk.

Šiestu výhru v šiestom zápase v H-skupine zaknihoval Šachtar Doneck, ktorý vyhral na pôde Sportingu Braga 4:2. Portugalskému tímu ušiel tesne postup, keďže v súboji Konyaspor - KAA Gent hostia dali gól vo štvrtej minúte nadstaveného času, keď sa presadil Kalifa Coulibaly z Mali a belgický klub postúpil z druhého miesta.

Zenit Petrohrad napokon neprešiel skupinovou fázou bez straty bodu. Po piatich víťazstvách v sérii zaknihoval prehru 2:3 na pôde Alkmaaru, v drese ruského tímu odohral celý zápas slovenský krídelník Róbert Mak. Spolu so Zenitom ako víťazom D-skupiny si Alkmaar zaistil miestenku v 16-finále EL.

S účinkovaním v pohárovej Európe sa Viktoria Plzeň s početnou slovenskou légiou a na lavičke s trénerom Romanom Pivarníkom rozlúčila víťazstvom 3:2 nad Austriou Viedeň. K obratu českého majstra hrajúceho od 19. minúty bez vylúčeného Lukáša Hejdu zavelil striedajúci Michal Ďuriš, ktorý strelil dva góly a bol katom postupových ambícií rakúskeho tímu. Z E-skupiny sa prebojovali ďalej AS Rím a Astra Giurgiu.

Posledné dve miestenky v 16-finále si zaistili Celta Vigo a Hapoel Beer Ševa. Izraelský zástupca remizoval 1:1 na pôde Southamptonu a pri rovnosti bodov s anglickým tímom hrala v jeho prospech bilancia vzájomných zápasov (doma 0:0, vonku 1:1), resp. strelený gól na pôde súpera. Hapoel Beer Ševa vďaka tomu postúpil do 16-finále.

Zápas Sassuolo - Genk pre hustú hmlu odložili na piatok 12.30 SEČ. Žreb 16-finále EL sa uskutoční v pondelok 12. decembra vo švajčiarskom Nyone.

Feyenoord Rotterdam - Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:1)
Gól: 22. Sow
/M. ŠKRTEL (Fenerbahce) odohral celý zápas + ŽK/

Zorja Luhansk - Manchester United 0:2 (0:0)
Góly: 48. Mchitarjan, 88. Ibrahimovič

Young Boys Bern - FK Astana 3:0 (0:0)
Góly: 63. Frey, 66. Hoarau, 71. Schick

APOEL Nikózia - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Góly: 19. sa Costa (vlastný), 83. de Camargo

FSV Mainz 05 - FK Gabala 2:0 (2:0)
Góly: 30. Hack, 40. De Blasis

Anderlecht Brusel - AS St. Étienne 2:3 (2:0)
Góly: 21. Chipciu, 31. Stanciu - 63. Malcuit, 67. Söderlund, 74. Monnet-Paquet

Maccabi Tel Aviv - Dundalk FC 2:1 (2:1)
Góly: 21. Ben Haim II (z 11 m), 38. Micha - 27. Dasa (vlastný)

AZ Alkmaar - Zenit Petrohrad 3:2 (2:0)
Góly: 7. Rienstra, 43. Haps, 68. Tankovič - 58. Giuliano, 80. Wuytens (vlastný)
/R. MAK (Zenit) odohral celý zápas/

Viktoria Plzeň (ČR) - Austria Viedeň (Rak.) 3:2 (1:2)
Góly: 72. a 84. M. ĎURIŠ, 44. Hořava - 19. Holzhauser (z pok. kopu), 40. Rotpuller, ČK: 19. Hejda (Plzeň), rozhodoval: Sergij Bojko (Ukr.)
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Patrik Hrošovský a aj Jakub Hromada odohrali celý zápas, Michal Ďuriš hral od 58. min, v 72. a 84. min skóroval, Marek Bakoš (všetci Plzeň) hral od 83. min.

Astra Giurgiu (Rum.) - AS Rím (Tal.) 0:0 - hralo sa v Bukurešti
Rozhodoval: Hüseyin Göcek (Tur.)

Rapid Viedeň (Rak.) - Athletic Bilbao (Šp.) 1:1 (0:0
Góly: 72. Joelinton - 84. Saborit, rozhodoval: Serdar Gözübüyük (Hol.)
Ján Novota (Rapid) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Sporting Braga (Portug.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 2:4 (1:2)
Góly: 43. Stojiľkovič, 90. N. Vukčevič - 22. a 62. Kryvcov, 39. a 66. Taison, rozhodoval: Ali Palabiyik (Tur.) ​

Inter Miláno - Sparta Praha 2:1 (1:0)
Góly: 23. a 90. Eder - 54. Mareček

FC Southampton - Hapoel Beer Ševa 1:1 (0:0)
Góly: 90.+1 van Dijk - 79. Buzaglo

Viac o téme: Viktoria Plzeň AS Rím Michal Ďuriš Fenerbahce Istanbul