VIDEO Slovenský kanonier sa radoval predčasne: Hossu obrala o gól moderná technika

Marián Hossa si strelecké štatistiky nerozšírilMarián Hossa si strelecké štatistiky nerozšíril Zdroj: SITA/AP

CHICAGO - Hokejisti Chicaga v zostave so slovenskými útočníkmi Mariánom Hossom a Richardom Pánikom prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL s New Yorkom Rangers 0:1 po predĺžení. Výsledok však mohol dopadnúť presne naopak.

Brankár Antti Raanta zneškodnil všetky tri strely Pánika aj ďalších 23 pokusov jeho spoluhráčov. Zahanbiť sa nedal ani domáci gólman Scott Darling, za jeho chrbát prekĺzla iba jedna z 36 striel hosťujúcich "jazdcov" - v predĺžení ho prekonal obranca Nick Holden.

Všetko mohlo dopadnúť inak, keď v 46. min skóroval slovenský krídelník Marián Hossa, no hosťujúci kouč požiadal o preskúmanie situácie, videoanalýza odhalila postavenie mimo hry skúseného Slováka pri prechode do útočného pásma a skóre sa nemenilo.

"Bolo to kruté. Ani som si nevšimol, že to bolo tak blízko ofsajdu. No s dnešnou technológiou a novým pravidlom je to hra o centimetre. Vytvorili toto pravidlo a my sa s tým musíme vyrovnať. Je to však frustrujúce. Liga chce zvýšiť počet gólov, no pre toto pravidlo bude veľa gólov neuznaných," povedal pre zámorské médiá Hossa, ktorý si tak na 15. presný zásah sezóny musí ešte počkať.

Blízko ku gólu bol aj Pánik, no jeho pokus po krásnej spolupráci s Arťomom Anisimovom a Artemijom Panarinom zneškodnil vynikajúci Raanta. Chicago aj NY Rangers sú lídrami svojich divízií.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks
  • Zdroj: SITA, športky