VIDEO Barcelona zlomila Osasunu v druhom polčase: Dvojgólový Messi predbehol Ronalda

Hráč Barcelony Lionel Messi (vľavo) strieľa gól brankárovi Osasuny Nauzetovi PerezoviHráč Barcelony Lionel Messi (vľavo) strieľa gól brankárovi Osasuny Nauzetovi Perezovi Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotňajšom stretnutí 15. kola La Ligy v Osasune hladko 3:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre zápasu v 59. min Luis Suárez. V 72. a 90. min skóroval Lionel Messi, pre ktorého to boli už 10. a 11. gól v tejto sezóne.

V tabuľke kanonierov predstihol Cristiana Ronalda a odpútal sa od spoluhráča Luisa Suáreza - obaja v doterajšom priebehu najvyššej španielskej súťaže skórovali 10-krát. Barcelona skresala manko na vedúci tím tabuľky Real Madrid na tri body. Jej rivala však čakal večerný domáci duel s Deportivom La Coruňa.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:
Osasuna - FC Barcelona 0:3 (0:0)
Góly: 59. L. Suárez, 72. a 90.+ Messi

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Osasuna