VIDEO Fantastická Velez-Zuzulová išla opäť vynikajúco: Výsledkom skvelé druhé miesto

Veronika Velez-Zuzulová Veronika Velez-Zuzulová Zdroj: SITA

SESTRIERE - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová v nedeľu opäť excelovala v slalome Svetového pohára a opäť pred Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou. Suverénna šampiónka hustých bránok slávila v talianskom Sestriere svoje 23. víťazstvo v pretekoch SP s náskokom sekundy a 9 stotín. Druhá Slovenka Petra Vlhová skončila na 7. priečke (+1,98 s).

V pretekoch sa zopakovalo pódiové poradie spred dvoch týždňov v americkom Killingtone, lebo tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová. Rovnako vyzerá celková klasifikácia slalomu, kde už ale Shiffrinová získala 90-bodový náskok, keďže vyhrala zatiaľ všetky tri slalomy sezóny a celkovo v kariére už 22.

Súťaž sa išla na ľadovom povrchu a na selektívnom kurze, ktorý vyžadoval podržať rytmus v dlhej zatvorenej pasáži a tempo v tiež nezvykle dlhej cieľovej rovine. Toto už v prvom kole najlepšie predviedla opäť Shiffrinová, ktorá ako prvá na trati nasadila parametre, hoci v hornej časti po jasnej chybe musela hľadať rýchlu cestu do línie. To umožnilo Velez-Zuzulovej dosiahnuť lepší prvý medzičas o 28 stotín, hoci slovenská lyžiarska rutinérka musela tiež bleskovo korigovať menšie zaváhanie. Do konca jazdy si držala svoju dynamiku a ako jediná sa úplne priblížila k veľkej favoritke, na 12 stotín.

Na treťom mieste sa usadila s mankom 3 desatín Švédka Frida Hansdotterová. Vlhová nemala takú čistú jazdu ako jej krajanka, najmä v hornej polovici boli niektoré jej oblúky neisté, ale skvelou technikou a schopnosťou vygradovať tempo jazdy sa udržala v hre o triumf v treťom slalomovom podujatí zimy.

Lenže hoci v druhom kole zašla 21-ročná Vlhová technicky takmer bezchybne, nedokázala atakovať bránky ako Holdenerová a zaradila sa priebežne na štvrtú priečku. Zato 32-ročná Zuzulová dupla na plyn a v hornej časti dominovala. Krok s veľkou favoritkou držala aj v strednom úseku, ale dole opäť ako často predtým stratila, hoci v jej jazde nebolo badať žiadnu neistotu. Lenže tam práve Shiffrinová zabrala a ako zvyčajne gradovala svoj výkon do výrazného náskoku.

Viac o téme: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová
  • Zdroj: TASR, športky