VIDEO Zuzulová stratila v dolnej časti trate rytmus: Mikaela je silná, ale bojujem

Na snímke slovenská slalomárka Veronika Velez ZuzulováNa snímke slovenská slalomárka Veronika Velez Zuzulová Zdroj: TASR

SESTRIERE - Aj tretí ženský slalom novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa skončil triumfom fenomenálnej Američanky Mikaely Shiffrinovej. Rovnako ako pred dvoma týždňami v americkom Killingtone Shiffrinová zvíťazila pred Slovenkou Veronikou Velez-Zuzulovou. Tentoraz bol odstup v prospech Shiffrinovej výraznejší: 1,09 s. Rovnaké poradie je aj v celkovom hodnotení slalomu vo Svetovom pohári.

Shiffrinová má plný počet 300 bodov, Velez-Zuzulová 210. Petra Vlhová obsadila v nedeľu v Sestriere siedmu priečku a potvrdila pozíciu v najlepšej nasadzovacej skupine v slalome. Tretie miesto na stupňoch pre víťazky patrí Švajčiarke Wendy Holdenerovej (+1,21).

"Z mojej druhej jazdy som konečne mala ten správny pocit, ktorý som tak hľadala. Bola som uvoľnená, nechala so ísť lyže a zajazdila som veľmi rýchly čas. Som rada, že som sa po víkende v Sestriere opäť dostala na čelo SP," konštatovala víťazka.

Pre kamery ORF sa vyjadrila aj jej pódiová rivalka zo Slovenska: "Prvé kolo mi vyšlo podľa predstáv. Aj v druhom kole som chcela ísť rýchlo, no nepodarilo sa mi to, v dolnej časti trate som stratila rytmus. S druhým miestom som však spokojná. Michaela opäť potvrdila, aká je výborná slalomárka. Budem ďalej bojovať a snažiť sa zdolať ju."

Shiffrinová je na čele celkového poradia celého SP i slalomu. Velez-Zuzulová vo všeobecnej klasifikácii poskočila na 8. priečku a Vlhová je desiata, keď nedosiahla také prenikavé výsledky ako jej krajanka, ale štartuje v dvoch disciplínach a bodovala vo všetkých šiestich štartoch zimy SP. Velez-Zuzulová si upevnila druhé miesto v renkingu svetového slalomu a vo svojej kariére nazbierala už 62 umiestnení v prvej desiatke pretekov SP, z toho 27 pódiových. Vlhová má v top 10 na konte jedenásť zásahov.

Viac o téme: Veronika Velez-Zuzulová Mikaela Shiffrinová