VIDEO Chelsea a United s tesnými domácimi výhrami: Liverpool zakopol s West Hamom

Diego Costa oslavuje gólDiego Costa oslavuje gól Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn sa vrátili na prvé miesto tabuľky Premier League. "The Blues" zvíťazili v nedeľňajšom zápase 15. kola najvyššej anglickej súťaže nad West Bromwichom Albion 1:0 vďaka gólu Diega Costu zo 76. minúty. Na čele klasifikácie majú trojbodový náskok pred mestským rivalom Arsenalom, ktorý v sobotu zdolal Stoke City 3:1.

Manchester United zvládol dôležitý duel a nad tabuľkovým susedom Tottenhamom Hotspur zvíťazil najtesnejšie 1:0. Jediný gól duelu strelil v 29. minúte Armén Henrik Mchitarjan. Zverenci trénera Joseho Mourinha si udržali 6. priečku a k londýnskym "kohútom" sa priblížili na rozdiel troch bodov.

V poslednom nedeľňajšom zápase FC Liverpool doma iba remizoval 2:2 s West Hamom United. Z tretieho miesta strácajú "The Reds" na vedúcu Chelsea šesť bodov, najbližšie sa predstavia v stredu na pôde FC Middlesbrough.

Chelsea - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
Gól: 76. Diego Costa

Southampton - Middlesbrough 1:0 (0:0)
Gól: 53. Boufal

FC Liverpool - West Ham United 2:2 (1:2)
Góly: 5. Lallana, 48. Origi - 27. Payet, 39. Antonio

Manchester United - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)
Gól: 29. Mchitarjan