VIDEO Zdrvujúca Žilina opäť nemala zľutovanie: Trnava si podelila body s Trenčínom

Na snímke vľavo radosť hráčov ŽilinyNa snímke vľavo radosť hráčov Žiliny Zdroj: TASR

ŽILINA - Futbalisti Žiliny korunovali vydarenú jesennú časť Fortuna ligy 2016/2017 nedeľňajším domácim triumfom 7:1 nad Michalovcami. Žilinčania sú po jeseni na čele fortunaligovej tabuľky s 50 bodmi, pred druhou Podbrezovou má náskok 12 bodov. Michalovce, ktoré prehrali tretí duel FL za sebou, sú s 22 bodmi priebežne na 7. mieste.

Žilinčania mohli po sobotňajšom zaváhaní svojich prenasledovateľov zvýšiť svoj náskok na čele tabuľky a usilovne na tom začali pracovať hneď od úvodu. Po úvodnom zoznamovaní sa so súperom sa v 9. min. uvoľnil na ľavej strane Hlohovský, poslal výborný center pred bránu Maceja a nabiehajúci Špalek ju pohodlne poslal do siete. Hostia potom dobre prehusťovali priestor a snažili sa domácich nepúšťať do šancí, lenže v 23. min. spracoval Podhorin dlhý center domáceho Vavra tak nešťastne, že Macej aj napriek veľkej snahe nedokázal už loptu smerujúcu do brány Michaloviec zastaviť. Žilinčanom tak súper pomohol prekonať métu 50 strelených gólov v jesennej časti, čo sa doteraz žiadnemu z tímov v najvyššej súťaži nepodarilo. Po polhodine hry si na Hlohovského center zľava vyskočil v malom vápne najvyššie Haskič a strelil už tretí gól svojho tímu. Šošoni na ihrisku dominovali a o dve minúty to gólom z hranice 16-tky do ľavého dolného rohu Macejovej brány po Maboukovej prihrávke potvrdil Hlohovský. Domáci tak už do polčasu rozhodli o svojom víťazstve a čakalo sa, čo predvedú v druhom dejstve.

Ernest Olivier (Žilina) a Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR

Hostia v polčase dvakrát striedali, ale už po troch minútach opäť inkasovali, keď sa na center Bosniaka Letiča do vzduchu zavesil jeho krajan Haskič a po druhý raz v zápase prekonal Maceja. Michalovčania mohli znížiť po strele striedajúceho Regáliho, ale Volešák si s jeho pokusom poradil. V 52. min uzavrel poltucet v bráne hostí Hlohovský, ktorému loptu pekne prihral Haskič a pre domáceho kanoniera nebol problém trafiť do siete bezmocného Maceja. Aktivita domácich s pribúdajúcimi gólmi a minútami neustávala a snažili sa peknými akciami baviť divákov a zvýšiť už aj tak dosť vysoké skóre zápasu. Hostia si už však viac dávali pozor na ich akcie, a tak ďalší gól neprichádzal. V 83. min. mohol zavŕšiť hetrik Hlohovský, ale Macej jeho strelu vyboxoval a z následného protiútoku pokazil domácemu Volešákovi v 84. min. čisté konto Mensah. V 89. min. ešte hostia mohli v dvoch šanciach znížiť, ale Volešák svoj tím podržal. V 90. min. ešte uzavrel skóre na 7:1 po zlyhaní hostí vzadu strelou do prázdnej brány striedajúci stopér Kaša. Žilinčania tak s 55 strelenými gólmi v jesennej časti a 50 získanými bodmi utvorili nové rekordy súťaže.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 7:1 (4:0)
Góly: 30. a 48. Haskič, 32. a 52. Hlohovský, 9. Špalek, 23. Podhorin (vlastný), 90.+ Kaša - 83. E. Mensah, bez kariet, rozhodujú: Horváth - Ádám, Žákech, 1757 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Vavro (77. Kaša), Králik, Letič - Káčer (70. Cociuc), Iván Santiago Díaz, Škvarka - Špalek (59. L. Jánošík), Haskič, Hlohovský

Michalovce: P. Macej - Koscelník, Podhorin (46. Regáli), Lazarus, Sipľak, Šimčák - I. Žofčák (46. Tereščenko), S. Danko, Grič - Kunca, E. Mensah

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Gratulujem chlapcom, nielen k výsledku, ale aj kvalitnému výkonu za významnej podpory fanúšikov. V takejto atmosfére, ktorú vytvárali nielen dnes, ale celú jeseň sa dá hrať naplno celý zápas. Chlapci hrali s vášňou, tímovo, boli dostatočne efektívni. Mali sme loptu pod kontrolou, mali sme motiváciu vyhrať a potešiť fanúšikov a rodinných príslušníkov. Je to odmena aj za klubovú prácu. Ďakujem chlapcom za výkon a teším sa na ďalšie zápasy."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Ťažko sa mi hodnotí zápas, chceli sme Žiline, ktorá je v laufe, trochu sťažiť stretnutie a snažiť sa prekvapiť. Chceli sme v prvom polčase vychádzať z dobrej defenzívy, zmenili sme štýl, ale nezvládli sme to. Za stavu 0:0 a 1:0 sme mali šancu zápas zdramatizovať, ale nepodarilo sa nám to a po druhom góle domácich už bolo po zápase. Domáci potvrdili, že im prvé miesto patrí zaslúžene. Chceli sme ešte v druhom polčase niečo urobiť s výsledkom, ale súper nás prevyšoval vo všetkom. Potrebujeme sa posúvať ďalej, ale celkovo je s jeseňou spokojnosť. Chlapci aspoň videli, kam sa treba posunúť."

Trnava si podelila body s Trenčínom

Úvodné minúty patrili Trenčanom, ktorí sa usadili na polovici domácich, ale brankára Jakubecha priamou strelou neohrozili. V 8. minúte kopal Halilovič priamy kop a jeho lopta sa odrazila od ľavej spojnice žrde. V 12. minúte vnikol do šestnástky Tambe, ale jeho strelu zrazila trenčianska obrana na roh. To bolo z domácej strany všetko, pretože ďalšie centrované lopty brankár Chovan bez problémov likvidoval. Trenčania hrozili cez nebezpečného Kalu, ktorý trikrát ohrozil bránu domácich, pričom dve jeho strely brankár Jakubech kryl a jedna trnavskú bránu minula. Nebezpečenstvo pre domácu bránu hrozilo aj pri priamom kope Lawrencea, lopta však letela nad.

V 2. polčase najskôr v 52. minúte po chybe trnavskej obrany spálil tutovku Lawrence, keď jeho strelu brankár Jakubech nohami vytlačil na hornú sieť. V 59. minúte zahral v šestnástke rukou Kvocera a z nariadeného pokutového kopu Godál otvoril skóre. Domáci sa však tešili iba do 72. minúty, keď sa lopta dostala k neobsadenému Udehovi a ten vyrovnal. Rozhodnutie mal v 83. minúte na kopačke Mikovič, keď sa po prihrávke Bella ocitol sám pred Chovanom, ale nepodarilo sa mu ho prekonať.

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 60. Godál (z 11m) - 72. Udeh. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Godál, Schranz - Kleščík, Skovajsa, Kvocera, 2651 divákov.

Spartak Trnava: Jakubech - Čögley, Hladík, Godál, Janso -  Greššák, Tóth (46. Bello) - Halilovič (55. Schranz), Sloboda, Mikovič - Tambe

AS Trenčín: Chovan – Ket, Udeh, Kleščík, Skovajsa – Lawrence - Kvocera (77. Mikeš), Halgoš (57. Prekop), Gabriel, Kalu - Janga (84. Nwofor)

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Prvý polčas bol viac pretaktizovaný z obidvoch strán a šancí nebolo veľa. Trenčín bol futbalovejší, my zasa bojovnejší. Gól sme dostali opäť po štandardnej situácii. Škoda, že v závere sme nedali druhý gól. Súhlasím s trénerom hostí, že dnešná remíza je spravodlivá."

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Pripravovali sme mužstvo na to, že súper na nás vybehne, no to sa nestalo. Hrali sme na teréne, ktorý bol zložitý pre našu kombinačnú hru. Dobre zahral v strede poľa Gabriel a na ľavej strane Kalu. Druhý polčas splnil parametre Fortuna ligy. Inkasovali sme z penalty, no potom sa nám podarilo vyrovnať a v závere to bolo otvorené, že kto dá gól, vyhrá. Z našej strany sme neboli takí nebezpeční, ako som očakával. Napriek tomu si myslím, že remíza je spravodlivá."

Viac o téme: MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce
  • Zdroj: TASR, SITA